Nasil alışveriş yapacagima karar veremedim, lutfen yardim

Biraz karisik durum.

Bir magazadan 200tl lik hediye cekim var. 8 ay sonra kullanimi sona eriyor (urunu iade etmistim).

Ayni magazanin ozel kullanicilarina 400tl alisveris yapana 100tl indirimi de var.

Yalniz bu ikisini birlestirmiyorlar bana. Indirimden faydalanmam gerekirse hediye cekini kullanamazmisim.

Yaklasik 300tl lik alisveris yapacagim . Bu durumda

1) 300tl lik alisveris yapip, hediye cekini kullanip uzerine 100 tl mi odeyeyim?

2) 400tl lik alisveris yapip 100tl aninda indirimle bu urunlere 300tl ödeyip, elimdeki 200tllik hediye cekini de daha sonra mi kullanayim? (8 ay icinde o magazadan tekrar alisveris yapar miyim bilemiyorum. )

1.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (10.02.18 15:09:21)
kazanacağın hediye çekinin kullanımında alt limit olabilir. 400 tl'lik alışverişten kazanacağınız 100 tl hediye çekini 500 tl üzeri ve alışverişlerde kullanabilirsiniz gibi. genelde böle çakallık yaparlar. öncelikle bunu kontrol et 2. seçeneği düşünüyosan.

1. seçenek daha mantıklı bence. 100 tl daha ver al gitsin. bu hediye çekleri insanlara hep daha fazla para harcatmak için.
  • spirit crusher  (10.02.18 15:11:31)
Spirit crusher, 400tl lik alisveris yapinca hediye ceki vermiyor. 100tl indirim yapiyor aninda, yani 300tl ye geliyor.

Elimde ise zaten 200tl lik hediye ceki var ama bunu 400tl lik kampanyada kullanamiyorum.
  • midilli35  (10.02.18 15:15:38)
Şöyle düşün birinde cebinden 300 lira çıkacak diğerinde ise 100 hatta duruma göre daha az. Para yönünden 1.de daha avantajlısın.

Açta açıkta değilseniz gereksiz alışverişin her alınan nesne ile birlikte yaşamımızı darlaştırdığını düşünenlerdenim. Hediye çeki ve indirimler denildiği üzere iyi yem olarak kullanılıyor. Elinizdekini hediye çekini harcayın kafi bence.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (10.02.18 15:24:36)
Mağazadan 200 TL’lik alışveriş yapacak birine öner. Senin hediye çekinle ödeyip parayı sana versin.

  • soyut park  (10.02.18 18:06:56)
@soyutpark, ah keske oyle olsa :)

  • midilli35  (10.02.18 18:46:44)
İhtiyacın yahut aklında alınacak bir şey yoksa, yırt at. Bir defa bulaştım ismi lazım değil bir firmanın o hediye çeki belasına, nasıl bir kazık olduğunu anladım. "En az şu kadarlık alışveriş yapman lazım, eski sezon ürünlerinde kullanamazsın yeni ve şişkin fiyatlı ürünler alabilirsin, şudur budur" derken baktım ki faydası yok zararı var. Zeka sorusu gibi ince ince hazırlıyorlar onları.

spirit crusher'ın dediği gibi, daha fazla para harcaman için pazarlama taktiği bunlar. Durup dururken en az 100 lira daha harcatacaklar sana. Bak sen de heveslisin :)

Tekrar söylüyorum, yırt at :)
  • lazor  (11.02.18 05:35:51)