kargoyu yukarı çıkartmadılar

ağırlığı büyüklüğü ne olursa olsun kapıya getirmeleri gerekmiyor mu o ürünü? 130 kilo ağırlık plakası kargolatmıştım. kargo ücreti için 120 lira veridm zaten bir de bana çıkarttılar. tartıştım adamlarla, belli bir kilonun üzerinde olunca kapıya kadar çıkartmak zorunda değillermiş falan filan. internetten yönetmelik bakındım şimdi bulamadım. müşteri hizmetleri açmıyor. bu konu hakkında bilgisi olan var mı? birlikte çıkarmayı teklif ettim 3 kişiler kabul etmediler. 45er kiloluk tutacak yeri olmayan parçaları omuzladım asansörsüz apartmanda yukarı çıkarttılar tek başıma.

sürat kargo

internetten düzenli olarak sürekli sipariş veriyorum. şimdiye kadar en başarılı bulduğum firma yurtiçi. ne zaman kargoya verilse sürekli ertesi gün kapımda. bazen şubeye öğleden sonra giriş yapan ürünleri bile 4ten önce getirip günde 2 ayrı teslimat yaptıkları oluyor. İzmir/Urla ve Konya/Meram şubeleri bu bahsettiklerim.

  • oddyseus  (10.02.18 12:01:30)
Hukuksal olarak bir dayanağı yok ama kargo firmaları bu tip ağır yüklerin alıcıları üst kattaysa çıkarmıyorlar, bunu satıcı firmaya söylüyorlar ama satıcı firma genelde alıcıya haber vermiyor bu konuyu.

  • angelus  (10.02.18 12:02:31)
metro kargo yaptı aynısını zamanında. onlar da belli ağırlığın üzerini yukarıya çıkartmak zorunda değilliz dediler. müşteri hizmetleri de aynı şeyi söylemişti.

  • elorelia  (10.02.18 12:03:30)
4-5 sene önce plaka sipraiş vermiştim. Kargo dış kapıya geldiğinde beni aramıştı abi çok ağır gel de beraber çıkaralım diye. İnmiştim beraber çıkarmıştık.

  • pinkman1  (10.02.18 12:08:30)
130 kilo da baya varmış, ben geçen gün 20kg ağırlık aldım da çıkarmazlar mı acaba diye endişelendim. Böyle bir dayanakları var mı bilmiyorum ama şikayet kaydı oluşturabilirsiniz en azından.

  • sheeper  (10.02.18 12:29:42)
internetden buzdolabı almış bir kişi olarak zamanında öğrendim ki bina girşine kadar getirmekle sorumlular. kat çıkartmak zorunda değiller

  • Sir Anthony Hopkins  (10.02.18 12:32:15)
O zaman fiyat verirken belli bir ağırlığın üzerindeki kargolar için, çıkarılacak katı sorup ona göre fiyatlandırsınlar.

Ya kargoyu alacak olan taşıyamayacak durumda biri olsaydı?
  • John Bloor  (10.02.18 12:35:16)
ben kargoculara acıyıp dumble'ı bile dışarıdan alıp kendim eve getiriyorum. 130 kilo ne abi ya, görgü kuralları diye bir şey var köpeğin değil o adamlar.

  • legalize marijuana  (10.02.18 12:38:27)
hukuksal dayanağı yok diyen arkadaş hukukçu mu bilmiyorum ama var bir dayanağı arkadaşım hemen orada tutanak tutsaydın keşke , tamamen kargonu getiren personelle ilgili bir durum yönetmelik olarak değil de aranızdaki sözleşmeye dayanmak zorundasın , hani kimsenin okumadığı bir sözleşme var ya işte o , kargo şirketinin internet sitesinde vardır bulabilirsin

  • mariiiposa  (10.02.18 12:41:56)
düşünsene kurye olarak işe giriyorsun, her gün 3-4 tane buzdolabı falan taşıyosun. :) biraz empati kardeş.
senin şikayetin varsa bunu kargo firmasına değil mağazaya yapacaksın.
bu adam kargocu olsa tam tersini duyuru olarak açacaktı. kendimize göre değil olması gerektiği gibi tepki gösterirsek düzelecek bu işler.
  • Zargasyonel Vak'a  (10.02.18 12:44:50)
cikartmiyorlar evet size ozel bir durum degil. bence bu durumda musteriyi açıkça bilgilendirmeliler, yapmiyorlar. o adamlar kopegin mi diyen olmus ama, tasimacilik hizmeti veren adamdan taşıma isini yapmasini beklemek neden kopek muamelesi olsun? 130 kilo olunca 130kilo parasi aliyor mu? aliyor. o zaman pasa gibi cikaracak. ha diyorsa ki asansorsuz apartmanlarda bu hizmetim yok, o zaman ya yazili olarak uyaracak ya da tasima bedeline ilave hizmet sunuyorsa onun da bedelini alacak. herkes omuzlayacak durumda olmayabilir, bu tamamen sacmalik.

  • her giriste sifresini unutan adam  (10.02.18 12:48:51)
@legalize marijuana, kargo parasını kendim vermesem neyse. 123 lira verdim getirmeleri için. onlardan da kendi başlarına çıkarmalarını beklemiyordum zaten. 3 kişilerdi ve sadece 1 üst kata çıkarılacaktı. ben de yardım edecektim onlara. hatta aradıklarında "durun ben de yardım ediyim ağır bayağı" dediğimde ""aşağı bıraktık zaten kargoyu bu kadar ağır ürünü taşımıyoruz" dediler. ee o zaman neden ağır olduğu için 123 lira ödedim ben göt kadar yer kaplayan şey için?

dambıl olsa tek seferde alırım ben de çıkartırdım onlara bile sormadan. 45'er kiloluk tutacak yeri olmayan 3 adet paketten bahsediyorum burada.
  • oddyseus  (10.02.18 13:16:31)
öyle bi kilo sınırı var doğru. detaylarını tam bilmiyorum. aynı şekilde havalimanlarında da mesela 30 kiloyu geçmemesi lazım tek bir parçanın. işin açıklaması da şu;

"insan taşıyacak bunları"

bu sebeple ağır eşyaları genelde nakliye firmaları taşır. horoz filan.
  • spirit crusher  (10.02.18 13:19:15)
30 kilodan yukarısını üst katlara çıkartmıyorlar.

  • curukturpkokusu  (10.02.18 13:39:11)
20 kilo (10+10) dumble siparis vermistim, evin kapisina kadar geldi.(apartman kapisi degil)

130 kilo birkac ayri paket olarak mi yoksa tek parca mi? tek parcaysa biraz insafsizlik olmus :) en azindan beraber tasimayi teklif etseydiniz :)
  • tabudeviren  (10.02.18 14:17:36)
20 kg üzeri çıkarmıyorlar hammalliye ücreti eklemeleri lazım kargoyu keserken anca o zaman çıkarırlar

  • gündüz m  (10.02.18 14:20:49)
"ağırlığı büyüklüğü ne olursa olsun kapıya getirmeleri gerekmiyor mu o ürünü?"

gerekmiyor, belirli limitler var.
  • gezegen olan pluton  (10.02.18 15:34:06 ~ 15:35:06)
tabudeviren, 3 parça ve daha önce belirttiğim gibi teklif ettim. bahşiş bile önerdim 3 kişiye yine de kabul etmediler.

  • oddyseus  (10.02.18 15:51:57)
Aynı sorunu sürat kargo ile bugün bende yaşadım. Ağır çıkartamayız deyip bırakıp gittiler.

  • 112 hayat kurtarır  (10.02.18 19:29:05)