asgari ucrete zam geldi bana yok

ben çocuk bakıyorum.haftanın 6 günü çalışıyorum yol ücreti ile birlikte 1600 a anlasmistik.200 yol ücreti ama bunlar bana bu ay yine 1600 bırakmış masaya.

Şimdi ben bunlara ne diyeyim çok iyi insanlar 7 aydır çalışıyorum ama maddi sıkıntısı olan insan değiller.ikisi de doktor ve 3 hastaneye ortaklar yani o 200 lira onlari hiç etkilemez ama niye vermediler anlamadım.

Ama bu zammı almam lazım, nasıl bir mesaj yazayım şimdi. Aksamı beklemek istemiyorum. Telefon dada konusamam yoğun çalışıyorlar.

Merhabalar. Nasılsınız? Kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Biliyorsunuz asgari ücret 1800 tl oldu. Benim de gerçek anlamda bir zamma ihtiyacım var. Sizler için de uygunsa ücretimin 1800 tl olmasını rica ederim. İyi çalışmalar.

  • brad pitt  (10.02.18 10:12:19)
Merhaba xx bey bugün nasilsiniz? maasimi aldim tesekkur ederim ama 200 tl yol ucreti masrafim gozden kacirilmis sanirim. Bunun icin yardimci olabilir misiniz iyi çalışmalar dilerim.

  • imelih  (10.02.18 10:16:07 ~ 10:17:17)
6 gun çalışıyorsun ve cocuk bakma piyasası gayet yüksek ve sen hakkini iste gayet dogal olarak. Ama şöyle bir durum var eger 1 senen dolunca zam yapmayi düşünüyorlarsa o yüzden zam yapmamis da olabilirler

  • graupel  (10.02.18 10:16:23)
@graupel evet 2000 den aşağı çalışan pek yok ama kiminle konustuysam hepsi ocak ayında alıyor zammı, yani kimse yılın dolmasını beklemiyor.bu çalıştığım civarda benim gibi çalışan çok olduğu için her gordugumle konuştum,çünkü bu tarz bir işte ilk defa çalışıyorum.

  • brnbrs  (10.02.18 10:35:28)
Mobil olduğum için editleyemiyorum benden önceki çalışan 1.5 yıl hiç zam alamamış. Sanırım ayrılma nedeni bu.
Bende o yüzden 1 yıl beklemek istemiyorum zam almak için.

  • brnbrs  (10.02.18 10:41:51)
Gereksiz bir ton harcama yapıp,calısanların emegini vermekten aciz tiplerden biri.Hic sevmem böylelrini.Sıcagı sıcagına hakkını ara.Bir yandan da baska is bak,ortada kalsın yine pislikler.Cocuk tam sana alısacak.

  • basubadelmevt  (10.02.18 11:51:36)
Çok iyi insanlar, bu anlamda çok memnunum.birbirimize çokta alıştık umarım alırım hakkımı, yeniden iş aramak zorunda kalmam.
Mesajı yolladim cevaba göre hareket edicem.

  • brnbrs  (10.02.18 11:54:33)
Çalışanına 100 lira zammı çok görüp bir akşam yemeğine 1500 lira veren kişiye patron deniyor. Aylık 100 liradan yılda 1200 lira batıyor ama. Allah hasis kişilerin yanında çalışmaktan korusun herkesi. Amin.

  • naksidil  (10.02.18 12:41:32)
1 yılın dolmasını bekliyor olabilirler, ya da farkında da değillerdir.

Çocuğumu teslim edecek kişi ile üçün beşin hesabını yapmam, hele ki ekonomik sıkıntım yoksa.
  • John Bloor  (10.02.18 12:41:33)
öyle insanlar aksine daha cimri olurlar. 3un besın hesabını yaparlar.

rest cek.
  • binder dandet  (10.02.18 12:42:23)
Arkadaşlar sakin :) ben bile bu kadar kotu düşünmedim onlar hakkında. Neyse aradı konuştuk 1 yılın dolmasını bekledikleri için yapmamislar ama eşiyle gorusup dönüş yapacak.sanırım kaptim zam mı :)

  • brnbrs  (10.02.18 13:21:05)
@acemi tabi ki o konuda haklisiniz.hak ettiğim ücret bu bile değil bence ama bunu bile istemek zorunda kalıyoruz.

  • brnbrs  (10.02.18 15:42:36)