[]

marvel izleme sırası

merhaba,

ben bugün thor 1'i izledim. akabinde thor 2'yi izleyeyim dedim ama marvel bazen araya bir sürü şey koyuyor konu sapıtıyor diye sormak istedim.

hemen 2'yi ve ardına 3'ü mü izleyeyim yoksa linkteki gibi sıraya göre 36. sırada olan thor 3'e ulaşmak için o sıralamayı mı takip edeyim ?

teşekkürler.

cnet4.cbsistatic.com

 
linkteki sıra kronolojik sıra, izleme sırası değil. illa ki belli bir sırada izleyeceksen şuradaki vizyona giriş tarihlerine göre bakıp izle: tinyurl.com

dizileri de katmak istersen bu da dizilerin yayın tarihine göre sıralanışı: tinyurl.com
ama dizilerin çok bi etkisi yok sinema evrenine. aynı evrende olduklarını göstermek için arada bi dizilerde hulk'tan iron man'den captain america'dan falan bahsediyorlar o kadar başka bişi yok. bir crossover bile yapmadılar kaç senedir.
içlerinde filmlerle en çok içli dışlı olan dizi agents of shield. sadece onu izlesen de olur. arada filmlerden ufak konuklar da anca bu diziye oluyor sadece.

edit: agent carter'ın iki sezonu peş peşe görünce kronolojik sıra sanmıştım da devamına baktım izleme sırasıymış verdiğin linkteki sırayla da izleyebilirsin güzel toparlamışlar. ama dediğim gibi shield dışındaki dizileri izlemene gerek yok illa ki filmlerle bağlantısı için izlemeyi düşüneceksen. shield dışındaki diziler filmlerden baya kopuk ayrı bir dünya gibi. bir şey kaçırmazsın onları izlemezsen.
  • rotten head  (10.02.18 04:15:58 ~ 04:25:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.