[]

Tablet / Laptop hafıza güçlendirme

Alındığı zamandan beri kötü hafızaya sahip bir bilgisayar harddisk ile güçlenir mi? Pek anlamam bu işlerden boşuna para verip elimde patlasın istemiyorum.
Bilgisayarın içi bomboş hiçbir şey yok ama hafızası o kadar kötü ki fotoğraf kaydetsem depo uyarısı veriyor. Normal bir telefondan çok daha kötü bir hafızası var, 2 GB imiş ama zaten bilgisayarın kendi uygulamaları dolduruyor çoğunu :)

Harici harddisk çözer mi bu durumu dersiniz?

 
2GB ramdir? Harddisk 32 gb falan olabilir. Nasıl bir cihaz bilmiyorum ama pek eklenebilir olduğunu zannetmiyoruz, büyük boyutlu dosyalarınızı harici harddiskte tutabilirsiniz. Günlük ihtiyaç içinse eğer sd kart okuyucusu varsa 32-64 gb bir sd kart ile kısmen çözebilirsiniz sorunu.
2gb ram ise, ram de az geldiğinden hafıza kartının bir kısmını readyboosta ayırırsanız küçük de olsa performansa katkısı olur.

  • atom karincanin torunu  (10.02.18 00:42:06) 
biraz detay ver hocam
upgrade soyleyelim

  • kingcyrax  (10.02.18 00:52:47) 
@kingcyrax; bilgisayarın modelini bulabilsem özelliklerini açıp yazacaktım da bulamadım ki :/
Başka ne diyebilirim bilmiyorum ki :/

  • Dağcı  (10.02.18 00:58:33) 
Windows mu?
Bilgisayara sağ tık özellikler yap orada model yazıyor olabilir.

  • atom karincanin torunu  (10.02.18 01:12:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.