[]

Yüksek Lisanstan Sonra Techil Hakkı

Merhaba arkadaşlar.

26/01/2018 tarihinde TEZSİZ yüksek lisanstan mezun oldum. Normalde 2018 mayısta askerlik görünüyor ama henüz hiçbir yere başvuru yapmadım. Techilim "31.03.2017'ye kadar askerlik sakıncası yoktur, sınıf ve tertibat bekleniyor" diyor.

sorum şu:

Sağda solda "yüksek lisans yaptıktan sonra doktora hakkı için 1 yıl techil alınabilir." şeklinde yazılar okuyorum. Bu doğru mu? Tezsiz yüksek lisans yapan kişi de bu haktan yararlanabilir mi?

Henüz diplomam çıkmadı ama mezuniyet belgem var.

 
evet. tezsiz yüksek lisans programını başarıyla tamamlayanlar 1 yıl tecil hakkı elde ederler; lakin tezsiz yüksek lisans mezunları doktora programına başvuramazlar.


  • lynyrd skynyrd  (09.02.18 23:42:26) 
Ancak okul biter bitmez askerlik subesine gidip tecil ettirmeniz lazimdi. Birkac gun icinde bakaya kalabilirsiniz.


  • Traveller  (10.02.18 11:04:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.