[]

Ne okusun?

12 yaşındaki yeğenim labirent serisini okumuş çok beğenmiş ona benzer ne okuyabilirim diye soruyor. Ne okusun bu çocuk başka ?
 
labirent serisini tam bilmemekle beraber o yaşlarda okuyup çok beğendiğim serileri yazıyorum

+percy jackson serisi ve aynı yazarın diğer mitoloji serileri
+ulyssess moore serisi(harikadır mutlaka okusun)
+talihsiz serüvenler dizisi(bu da harikadır hatta netflixte dizisi var şu an)
+bu kitabın adı sır kitabıyla başlayan bi seri var ilk 3 kitabını okuyabilmiştim ama o da iyidir
+erkekse ve futbol seviyosa vahşiler futbol takımı(gerçi bunu 10 yaşında falan okudum bi tık küçük gelebilir ama eğlenceli bi seri)
+tomas brezina'nın bilimum kitabı, şu an coğrafya ve ülkeler konusunda deli gibi bilgi sahibiysem ilk tohumları onun kitaplarından başlıyor

şu an aklıma gelenler bunlar

edit: 1-2 yıl sonra da(gerçi şu an da olabilir belki çocuklar erken büyüyor artık) açlık oyunlarını okuyabilir.
  • nundu  (09.02.18 23:21:27 ~ 23:22:02) 
Sartre - varolusculuk bir insanciliktir


  • rahip janick  (09.02.18 23:33:54) 
Bence klasiklerle tanışması için tam yaşı. Ben de tam o dönemlerde, 10-12 yaşında Suç ve Ceza yı okumuştum ve uzun süre etkisinden çıkamamıştım. Tabi Youtube kanallarını takip eden biriyse, enes batur sever biriyse veya watpadd okuyan biriyse kuvvetle muhtemel klasikleri pek sevmeyecektir, önyargılı bir "sıkıcı" damgası vuracaktır.

Ama öyle değilse bence tam zamanı. Benim en büyük pişmanlığım o dönemlerde yayınevleri çeviri kalitesinden bihaber olmam. İş bankası, iletişim,Yky, Can, İthaki dışında pek tavsiye etmem.
  • siyah giyen adam  (09.02.18 23:57:13) 
benzer serilerden çok kaliteli hikayelere yönelmesini de tavsiye edebilirsin:

hobbit
küçük prens
harry potter
watchmen
popüler çizgi romanları okuyabilir aslında internette de dolu var.
  • idexo  (09.02.18 23:59:36) 
Momo


  • harvey  (10.02.18 00:01:13) 
isaac asimov - herhangi bir kitabı
jules verne - aya yolculuk (kitabın yazılış tarihinin üstüne basıla basıla okutulmalı)
jorge luis borges - herhangi bir kitabı
  • synch  (10.02.18 00:02:10) 
tam harry potter yaşı! verin damardan...


  • noxell  (10.02.18 00:03:54) 
Harry Potter +1
O yaş için tek geçerim. Çok katkısı olur.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (10.02.18 01:25:55) 
vasıf öngören- masalın aslı


  • esther  (10.02.18 02:24:03) 
Harry potter serisini almıştım, okudu. Fantastik serileri seviyor. En son da labirent serisini okumuş işte, nasıl bilmiyorum ben okumadım labirentleri, ona benzer olsun diyince sorayım dedim. Hepinize teşekkürler :)


  • denef  (10.02.18 10:24:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.