[]

bakaya iken gbt de yakalanmak

asker kaçağı olarak gbt'de yakalandım, 15 gün içerisinde şubeye gitmem söylendi. gitmezsem ne gibi bir yaptırım var? bunun dışında önümüzdeki ay yurtdışına çıkmam gerekiyor, bu durumda çıkabilecek miyim?
 
asker kaçağı labilmek için askere gidip kaçman gerek. sen yoklama kaçağısın. bir kaç sene öncesine kadar hiç bir şey olmuyordu sadece dava açılıp para cezası veriliyordu. öyle kolundan tutup yürü askere gidiyorsun gibi bir durum yoktu. yurtdışına çıkış için bir şey diyemeyeceğim ama facebooktan takip ettiğim bir eleman vardı, vicdaniredçi, kendisi rahatça karayoluyla girip çıktığından bahsetmişti.

bir askerlik şubesini arayıp "tecilim bitti, yoklama kaçağı durumundayım sanırım yurtdışına çıkışta sorun olur mu?" diye sorabilirsin. korkulacak bir şey değil, çekinmeyin.
  • issiz karga  (10.02.18 16:58:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.