[]

kanal tedavisi olan dişim hakkında

merhaba. dört gün önce azı dişlerimden birine kanal tedavisi uygulandı. kullanmazken ağrı yok ama üzerine bastığımda ağrı yapıyor ama hemen geçiyor. bu konuda bilgisi, tecrübesi olanlar var mı?
 
uzun süre kullanmadığın için kullandığında diş üstünde bası olmasından dolayı diş etlerin acımasın?


  • Photographer  (09.02.18 20:15:58) 
Eğer kanal tedavin ideal şekilde yapıldıysa sonrasında bir hafta kadar ağrı-sızı olması normal ve beklenen bir durum.
Ancak fonksiyonda ağrı apikalden taşmayı da işaret edebilir. Bu durumda kanal tedavin doğru yapılmamış olur. Ama dediğim gibi buna karar vermek için 10 gün kadar beklemek gerekir.

Düzgün bir klinikte yaptırdıysan muhtemelen ilki, devlet hastanesinde vs yaptırdıysan muhtemelen ikincisi. Elbette farklı sebepleri de olabilir ama olası seçenekler bunlar.
  • hatunlarin tercih ettigi pic  (09.02.18 20:36:08 ~ 20:37:07) 
overenstrumasyon agrisina benziyor. yani kanal tedavisi yapilirken kullanilan igne benzeri aletle kanal boyu tam olarak olculememis olup kanaldan periapikal dokulara cikmis olabilir. gecicidir. kalici olmaz.

bir ihtimal dolgun yuksek olabilir. ama daha dusuk ihtimal.
  • carabelli  (09.02.18 22:25:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.