[]

ssd'yi kurtarmak

elimizde bir adet ssd var. virüs bulaştığı için bilgisayar çalıştıramıyor. bu ssd'den 70mb önemli bir dosyayı çekmemiz lazım. bunu nasıl yaparız?
 
format çekip recovery yapmayı araştırdınız mı? belki bu konuda hizmet veren birini bulursunuz.

ikinci olarak teknik olarak virüs yüzünden çalışmıyorsa, bunu belki başka işletim sistemi kurulu bir bilgisayara bağlayabilirseniz kurtarabilirsiniz.

onun dışında, windows mu, mac mi? mac'de şifrelenmiş veri mi? bir sürü detay var.

osx de tam çıkartamadım ama mesela disk biçimlendirirken çeşitli formatlar vardı, hani dosyaları şifrele bilmemnele, criptola falan gibi.
  • Photographer  (09.02.18 17:05:11 ~ 17:05:59) 
calismasi lazım
yeni windows kurun ama dosyaları silmeden kurun
eski dosyalar windows.old icinde olacaktır
ya da direk ilgili klasorde
  • kingcyrax  (09.02.18 17:05:25) 
harici olarak recovery programiyla denediniz mi?


  • icim urperiyor  (09.02.18 17:08:37) 
harici olarak baglayip*


  • icim urperiyor  (09.02.18 17:08:48) 
Ubuntu gibi linux bir bilgisayara bağlayarak rahatlıkla alabilirsiniz dosyaları. Virüs vs. linuxda çalışmayacak etkili olmayacktır. Ubuntuyu flash belleğe atarak kendi bilgisayarınızda kurulumsuz çalıştırabilirsiniz.


  • deligine yuvarlanmis tavsan  (09.02.18 17:33:32) 
o ssd yi harici hdd lere donusturen kit ile herhangi bir macbooka baglayip istediginiz dosyayi alabilirsiniz


  • seljax  (09.02.18 18:07:53) 
Linux dağıtımı ya da mac os +1

Virüsü Windowsda yediğini farzediyoruz.
  • John Bloor  (09.02.18 18:46:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.