[]

şehitler üzerinden nutuk ve bedelli askerlik.

Selam romalılar şimdi kurumda bir arkadaş var askerlik anıları anlatılırken o her seferinde gittim vakıfbanka verdim selamı aldım çıktım teskeriyi keh keh keh diye anlatır durur tüm askerlik anısı geyiği döndüğü zaman hep aynı şeyi anlatır. ama maşallah bu kişi şehitler üzerinden goy goy yapmayıda hiç ihmal etmiyor. işte bayrak vatan millet diye yahu bu sizce de çok büyük iki yüzlülük değil mi? yani tamam bedelli yaptın devlet tanıdı bu hakkı iyi güzel kullan kimseye lafım yok olamazda ama şehitler üzerinden bir de millete laf söz söylemesi bana çok iki yüzlü geliyor yani bazen lan madem öyle ne diye bedelli yaptın s... git askere şehit ol diyesim geliyor. her seferinde bu gidişle bir gün diyeceğim gidişat onu gösteriyor.
siz ne düşünüyorsunuz haklı mıyım sizce yoksa kes sesini kıçını otur mu dersiniz. :D 
haksızsın bence ama o şekilde de söylemem.

askerlik yapıp yapmamak insanın tercihine bırakılmalı bence. para ile alakalı da olmamalı.

askere zorla giden de birilerinin yüzünden ölmemeli. askere gitmeyen de birinin ölmesine karşı çıkınca kimse garipsememeli.
  • bir ileti paylastim  (09.02.18 16:55:43) 
valla bu ulkede askere gidip uzun donem annesinin evinde kalan uzerine maas alan da var. o yuzden bence insanlari yargilamayalim. sehit uzerinden prim yapanlara laf edin bence.


  • kveldulv  (09.02.18 18:03:51) 
ben bunun bir değişik halini dedim. bana "askerliği ne zaman yapacan" diye soran herife "sen senin çocukları gönderecek misin askere" diye sordum, "ben öksüz müyüm yetim miyim pezevenk" dedim "ama ölüm bıdı bıdı" dediğinde.

söyle suratına gitsin. bu ne kan. başkası ya ölen, herkes kahraman anasını satayım. şerefsizler. bahçeli gibi, erdoğan gibi işte. gerekirse şehit oluyorlar ama hiç gerek olmuyor.

hasılı, söyle. ben olsam söylerdim.
  • cagdas donem kuramcisi  (09.02.18 19:00:42) 
Sana ver adamin azinin payini ya da he he de otur oturdugun yerde demiyorum ama dusuncende haklisin. Ben olsam soylerim sahsen.


  • stavro  (09.02.18 19:27:38) 
Yine yardirdigi bi gun "haklisin valla, kimisi parayi bastirip yapiyor, kimi de boyle dagda ovada savasip duruyor. Yazik" de.


  • brkylmz  (09.02.18 19:29:43) 
Türkiye'de yaşıyoruz niye şaşırıyorsunuz ki. futbolcuların bile asker üniforması giyip prim yaptığı ülkeyiz:)


  • nothing in my way  (09.02.18 19:47:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.