[]

Yurtdisi cikis

Bir kisinin yurtdisina ciktigini ogrenmenin bir yolu var mi?Yakin zamanda yurtdisina cikti mi cikmadi mi ögrenmemiz lazim.Kisi akademisyen.Herhangi bir polis görebilir mi bunu?
 
E-devletten görüntülenebiliyor, muhtemelen polisin yetkisi sınırları dahilindedir.


  • cakabo  (09.02.18 16:11:02) 
gidip başvurursanız kendi adınıza giriş çıkış kayıtları veriliyor. ama başkasını adına görmek için tanıdığınızın falan olması lazım, dilekçeyle falan başvuruluyor. pasaport şubedeki polisler görüyorlar, sistem nedir bilmiyorum.


  • kveldulv  (09.02.18 16:21:11) 
normal gbt yapan polis göremez.

ancak terör istihbarat, pasaport polisi görür.
  • efreet sultan  (09.02.18 16:23:06) 
Polis durdurmadığı kimsenin gbt sini sorgulamaz zaten. Adamın gbt'yi kimlik sorma yetkisi kapsamında sorgulayabilirsin ancak. Açtın gbt de yakalama çıktı, adam yok yanında e sıçtın o zaman demezler mi niye saldın adamı. Bir de yardım ve yataklıktan dava edilirsin en iyi ihtimalle veya özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan hülüm için giyersin.

Uzun lafın kısası adam yoksa gbt de yok.

Anca hakkında sulh ceza hakimi kararıyla ulaşılabilir bu tip bilgilere.
  • bos gezenin bos ustasi  (09.02.18 17:45:05) 
Ha yok nüfusta adres değişikliği varsa evet bu kadar kasmaya gerek yok o halde.


  • bos gezenin bos ustasi  (09.02.18 17:45:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.