[]

Balık uzmanlarına Hamsi sorusu

Arkadaşlar şimdi Hamsi isimli canlımızın pazarda satılan ile marketlerde satılan arasında bir fark gözlemledim. En azından bana yakın civarda.
Pazarda satılan hamsi biraz büyük, marketlerdeki ise daha küçük. Lezzeti arasında çok bir ayırt edemedim, öyle çok balık yesem de balıktan anlayan biri değilimdir.
Büyük olması, küçük olmasının sebebi nedir? Google'da mesela baktığımda bi haberde büyük olursa Marmara hamsisi, küçük ve parlak olursa Karadeniz hamsisi diyor, ve daha yağlı dihyor. bu mudur yani?


 
evet temel olarak bu, büyük marmara, küçük karadeniz, karadenizin tadı daha yoğun ama ona nazaran ayıklaması daha zor, eğer kendin ayıklayacaksan.

dondurulmuş olmadığı sürece ben pek ayırt etmem, zaten çok yüksek ısıda pişirdiğim için kılçık sorunu da olmaz hamside.
  • Photographer  (09.02.18 15:33:52) 
Lezzet olarak karadeniz hamsisi x10 bana göre. Marmara hamsisi acı bir tat bırakıyor ağızda yaramaz.


  • England  (09.02.18 16:09:19) 
Gürcü hamsisi piç hamsi videosu aklıma geldi. Soruya gelecek olursak karadeniz hamsisi çok lezzetlidir marmaraya göre.


  • nodrama  (09.02.18 16:29:09) 
yanlız şunu da unutmayın, marmara'da çıkan hamsinin küçüğü de(kreça deniliyor) zaman zaman karadeniz hamsisi diye itelenebiliyor.


  • Photographer  (09.02.18 16:57:37 ~ 17:00:48) 
@Photographer: istavritin küçüğüne kıraça denmiyor mu? hamsi için kullanılıyorsa ben ilk kez duydum


  • burya  (09.02.18 17:03:53) 
o genel bir isim, işte yavru balık gibi, adamlar normal ölçülerde ağ kullanmak yerine daha ufak gözlü ağ kullanıyolar.

zaten o çıkan kreçalar makaralardan ağ falan çekilirken bildiğin parça parça kıyma oluyor, geri kalanı da iteleme yoluna gidiyolar.
  • Photographer  (09.02.18 17:07:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.