[]

kimya laboratuvarına hediye

şimdi sevdiğim bir abimin bir kimya laboratuvarı var aslında labda olması gereken herşey var ama ben bir hediye almak istiyorum. yani işine yarayacak birşey. hani çok uzman lablarda falan vardır da manuel yapıldığı için zaman kaybedilir vs öyle bir şey almak istiyorum ama tabi lab bilgim sıfırın altında.

tavsiye verebilirseniz onlara bakayım

www.kartalotomasyon.com.tr

şöyle şeyler aklıma geldi ama dedim şimdi nerede kullanıcak

 
Kimya labı da uzmanlık alanı ne, ne bakıyor? Küçük bir vorteks olabilir, çoğu labda iş görür.


  • devilred  (09.02.18 12:59:23) 
labda ne yapiyolar, analiz mi, sentez mi? Ne cesit analiz?


  • hophophoba  (09.02.18 13:04:56) 
ya işte çeker ocak etüv falan var dalga boyunu ölçmeye yarayan aletlerden var bir kaç alet daha var analiz ağırlıklı daha herhangi bir şeyin sentezlendiğini görmedim


  • dedim dedim de kime dedim  (09.02.18 13:17:32) 
eppendorf pipeti tarzi bisey alinabilir, biraz pahali olabilir ama. vorteks de kötü fikir degil.


  • hophophoba  (09.02.18 15:21:36) 
kimya labında tam olarak ne yapılıyor bilmiyorum, lab deyince benim aklıma pipet falan geldi ama eczacı arkadaşım labda benden tamamen farklı aletler kullanıyor, o yüzden sen arkadaşının sitesi falan varsa atsan ya da yapılan çalışmaları öğrenip yazsan da ona göre mi fikir versek.


  • pamuk helvalar cebe  (09.02.18 15:36:29) 
hocam bütçe ne kadar? lab'da kullanılan gözüne ufak gelen malzemeler bile 150-200 tl'den başlıyor. burada arkadaşların al dediği eppendorf, brand tarzı otomatik pipetler ise 150-200 euro civarında. ama böyle ufak mıknatıs balık takımları oluyor onlardan farklı çeşitlerde alıp verebilirsin.


  • joooper  (09.02.18 16:10:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.