lensle bulanık görme

gün içinde sıklıkla lensle bulanık görme sorunu yaşıyor musunuz?

yaşıyorum. ya lensin eskimiştir ya da lensin oksijen geçirgenliği azalmıştır. refresh markaydı sanırım suni gözyaşı damla alıp yanında taşıyabilirsin. böylelikle gözdeki kuruluğu aldığın için lensteki oksijen geçirgenliği de artacaktır.

  • principlei  (09.02.18 11:58:14)
daha bir gün oldu takali. lens küçük geliyor olabilir mi?

  • yuvarlanantencereninkapagi  (09.02.18 12:05:34)
lens küçük geldiğinde batma yapar, ters takarsan da yukarı doğru çıkar.
bulanıksa büyük ihtimal lens bozuk olabilir.

  • omonia  (09.02.18 12:30:50)
ama onlarca lens kullandım hepsinde aynı sorunu yasiyorum

  • yuvarlanantencereninkapagi  (09.02.18 12:37:14)
ben bi ara bu problemi sık yaşıyordum, meğer gözümde mikrop varmış. gözlerim ileri derece bozuk olduğu için lenssiz de bulanık görmemi normal sanıyordum.
lensle alakalı değilse gözlerde mikrop olabilir.

  • cabiday  (09.02.18 12:58:15)
lensi yeni taktiysan gozunden kaynaklaniyor olabilir. goz kapaklarinin icine zarar vermis olabilirsin. eski lensleri takmak lens uzerinde minicik birikintiler olusturuyor, onlar lense yapisiyor ve goz acip kapadikca goz kapaklarinin altini yara yapiyor. o yaralar cilt istundeki gibi kabuk baglayamadigindan surekli mukusvari bir sivi salgiliyor. lensi yeni taksan bile o sivi lens ustune yapisip bulanik gormene sebep oluyor olabilir. bu tabi bir ihtimal boyle bir sey olmayabilir de.

  • in vino veritas  (09.02.18 13:29:26)
lensin diası gözünüze uymuyor olabilir. doktor kontrolünde deneme yaparak doğru lensi bulabilirsiniz.

  • boyalı kuş  (09.02.18 15:45:19)
doğru lensi ne yazık ki bulamadım, kişisel lens bile yaptırdım iyi bir hastaneye yine olmadı.

numaram aynı değişmedi.

@cabiday şikayetin var mıydı? :(
  • yuvarlanantencereninkapagi  (09.02.18 18:09:34)
@yuvarlanantencereninkapagi tabii bulanıklık baya ilerledi. odaklanırken de gözlerim sulanıyordu acıyodu. doktora gittim, krem ve solisyonlarla geçti.

  • cabiday  (09.02.18 18:14:42)