[]

e devlete kaç bin kişi girmeye çalışıyordur?

yani bu tarz bir site maksimum kaç kişi girecek şekilde ayarlanır? şu an kaç kişi deniyordur? merak ettim.
 
ben giremiyorum.


  • nickini degistiren yazar  (08.02.18 18:11:32) 
4 saatten beri girilmiyor, şu soy açıklama muhabbetinden dolayı.


  • Photographer  (08.02.18 18:15:46) 
Şuan herhalde 1 milyon kişi giriş yapmaya çalışıyodur


  • valarmurgulis  (08.02.18 18:16:42) 
bakan cıksın...

illa yapılacaktı.
  • binder dandet  (08.02.18 18:17:25) 
Rakamsal bazda bir hesaplama yapıldığını düşünmüyorum. Düşünülmüş olsa böyle olmazdı çünkü. İlla rakam söylemek gerekirse aynı anda en fazla 500-600 bin kişiyi kaldırabilecek büyüklüktedir herhalde.

İşin ahmakça yanı ise böyle bir hizmeti günün ortasında kullanıma açıp hiçbir önlem almamak. Ulan, birkaç belge almam lazım; saatlerdir halledemedim. Ne meraklıymışız amk yerinde. Akşam üzeri açın şu hizmeti de millet gündüz vakti işini halletsin, akşam da soyuna mı sopuna mı bakacak ne yapacaksa yapsın.

Umarım ders almışlardır bu olaydan.
  • skooma  (08.02.18 18:18:04 ~ 18:21:16) 
scalability diye bir şey var. normalde server'lar pasif. yoğun talep olduğunda dinamik olarak yeni server ekleniyor. kaynakları kullandığın kadar ödüyorsun. amazon sunuyor böyle bir hizmet.


  • nickini degistiren yazar  (08.02.18 18:23:41) 
yunan vpni ile o sayfaya kadar kapak atabildim, bekliyorum ben şu an. yurtiçi normal bağlanamadım bile. en fazla 500 bin diyorum ben de.


  • passion rules the game  (08.02.18 18:35:59) 
soy bilgisi hedesinden dolayı sanırım acaip yavaş işliyor şu an.


  • hicgudu  (08.02.18 18:59:10) 
ben bizim devlet işleyişini biliyorsam, aynı anda 10 bin kişi yüklense o sistem çöker. normalde 80 milyon kullanıcısı olabilecek bir ölçeklendirme zor değil, ama ihtiyaç olduğunu düşünecek adam eksiği çok.


  • babilbaligi  (08.02.18 22:04:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.