Türkiye'de ikamet süresi

Yabancı vatandaşların son 180 günde 90 gün Türkiye'de kalma izinleri var. Bir arkadaşım bunun yüzünden kapıdan geri çevrildi. Acaba tekrar giriş yapabilmesi için ne kadar beklemesi gerekiyor? son 180 günlük periyot her yeni günle beraber değişiyor da mı hesaplanıyor? bununla alakalı bilgiyi nereden edinebiliriz? yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Cikis yaptigi tarihten geri dogru 180 gun say. O 180 gun icinde 90 gun

  • brkylmz  (08.02.18 18:14:04)
benim anlayamadığım, 1 hafta kadar önce süresi kalmadığı için giriş yapamadı. 90 gün beklemesi gerektiğini söylemişler. yeni yılla beraber sıfırlanmadığı aşikar, fakat mesela bir ay sonra tekrar bakıldığında geriye dönük 180 gün içinde 90 günden az kalmış olacak, günü açılacak mı?

  • ligussaraa  (08.02.18 18:52:07)