[]

Diş dolgum düştü fakat dişim ağrımıyor. Çektirmeli miyim?

Merhaba arkadaşlar bugün sağ arka alt azı dişime doktor dolgu yaptı. ama bitik bir diş. ya tutarsa diye yaptı dolguyu. dolgu tutmazsa cerrahi çekim gerekiyor ben yapamam dedi. eve geldim ve 3 saat sonra dolgu düştü ama şu an üzerine basarak yemek yesem de diş hafif sızı dışında ağrımıyor. dolgudan önce olsa beni yatağa hapsederdi ağrıdan. şimdi ne yapmalıyım? hemen çektirmeli miyim yoksa bu şekilde gittiği yere kadar kullanmalı mıyım? düşünceniz ve tecrübeniz var mı bu konuda?
 
bence doktoru arayıp sormalısın. telefonu varsa, hazır bu gün gitmişsin, seni de iyi hatırlar, ona göre çektir derse doktor arayışına girersin.

şimdi ağrın olmayabilir ama enfeksiyon kapacak durumdaysa ve enfeksiyon kaptırıp ağrı çekmeye başlarsan, doktora dahi gitsen antibiyotik tedavisi uygulamadan müdahele etmeyecektir.
  • Photographer  (08.02.18 17:38:14 ~ 17:45:34) 
bence hekimi değiştir direkt.

dolgu tutarsa gibi saçma bir şey yok. tutacak şekilde yaparsın ya da yapamazsın. iki seçenek var.

yaptım ama tutar mı diye seçenek yok. yapamamış demek.

dolgu yaptırmak, kuron boyu uzattırıp dolgu yaptırmak, kanal tedavisi ve post ile dolgu yaptırmak, tek dişe kaplama yaptırmak gibi bir dolu seçenek var çekime kadar.

beklersen o halde çekim kaçınılmaz olur o ayrı.

düzgün bir hekim bul ve ona git bence.
  • bir ileti paylastim  (08.02.18 20:01:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.