kedi-kanarya birlikte yaşar mı?

böyle bir birlikteliğe şahit olan var mı? aynı evde besleyebilir miyiz?

arkadaşımın kanaryası var. hayatınızda görüp görebileceğiniz en uysal ve evcil kuş olabilir, kedi gibi aynı. omuzda geziyor falan anlatamam nasıl birşey olduğunu gel deyince gelen git deyince giden bir kuş olmuş aşırı ilgiden. benim kedi bu kadar kendini sevdirmiyor(hatta benim kedim hiç kendini sevdirmiyor).

neyse bu kuş kızgınlığa girmiş herhalde kuştan anlayanlar öyle söylüyor. eşi aldık yanına koyduk mesele o değilde kuş sahibine çok ilgi gösteriyor, karşılık görmeyince trip falan atıyor, yanına eş koyunca sadece eşine ilgi gösterip sahibine ilgiyi keser mi acaba? keserse arkadaşım kahrolabilir. çok kötü bir bağ oluşmuş aralarında. o yüzden kuşun ilgisini kesmesini istemiyoruz. (bencillik derseniz kabul ederim)

şimdi ben bu dişiyi alıp kendi evime getirsem diyorum. benimde scottish straight cinsi uysal 7 aylık dişi bir kedim var. beraber anlaşabilirler mi yoksa arkamı döndüğüm gibi kedi bunu mideye indirir mi? ne dersiniz ne yapmalıyız sizce.

scottish muhtemelen saldırmaz ama kıskanır rahatsız olur.
bizimki de sevdirmez kendini ama yabancı kedi eve gelirse rahatsız oluyor.

  • cedex  (07.02.18 22:15:12)
benim eskiden Ali isminde çağırdığımda uçup omuzuma gelen evcil bir kanaryam vardı . ona eş aldım çiftleştiler 4 bebek kuş doğdu ama Ali hiç değişmedi ilgisi ve alışkanlıkları aynen devam etti problem olmaz .
muhabbet kuşları eş alınca sahibi ile ilişkisini kesiyor buna şahit olmuştum ama kanaryalar çok farklı .
kedi ile aynı evde bulundurmayı ben göze alamazdım açıkcası . kedi oyun sanıp zarar verebilir.
  • devilone  (08.02.18 11:36:14)