[]

Sıfırdan site yapmak

kişisel portfolyo gibi ve öğrendiğim şeyleri daha düzenli tutmak için ve ilerde unuttuğumda açıp bakmak için bi site yapmak istiyorum.

programlama biliyorum ama sıfırdan nasıl kurulacak onu tam bilemedim. bilmediklerimi de öğrenirim, hem yaparken de pratik yapmış olurum diyorum o yüzden wordpress yerine kendim kodlayayım istiyorum, önyüz tarafını beceremeyebilirim belki. ama wordpress çok kolay hiç uğraşma derseniz onunla ilgili araştırma yapacağım.

1) hazır tema alıp mı yapmak gerekir? nereden alınır?

2) db ile bağlantısını nasıl yaparız? diyelim local'de mysql kurduk,siteyi bitirdik. bunu sunucuya nasıl taşıyoruz?

3) hosting'i, domain'i nereden alacağız?

 
aradığın şey wordpress. hiç kod yazayım diye uğraşma.

1) wordpres kurdun mu tonlarca ücretli ve ücretsiz tema var. seç beğen.
2) lokalde kurma falan yok. direk alacağın hosting paketine kuruyorsun. wordpress kurulumunu indirip hosting firmasının sana verdiği alana yüklüyorsun. çok basit işler. on dakika youtube izlesen yaparsın.
3) bütçene neresi uygunsa oradan al. natro var, ihs var. bir sürü seçenek var. başka işlerle uğraşmayacaksan "wordpress hosting" diye arat. daha düşük fiyatlar bulabilirsin.
  • tabudeviren  (07.02.18 22:06:04 ~ 22:07:47) 
Hosting panelinde zaten "wordpress kur" diye bir bolum var. Oraya sitenin adini, sitede kullanmak istedigin yonetici email sifresini falan yazip tek tikla kuruyosun. Wordpresse tema eklemek de kolay. Bi iki video izle yeter


  • brkylmz  (08.02.18 09:47:32) 
Wp istemiyorsan Responsive html5 ile yap free template diye arat binlerce tema var ille begenirsin alan adi icin godady uygun hosting icinde ozkula oneririm hatta reseller al aylik 10 tl 5 alan adi barindirabildigin cpanel kurulumu veriyor yarin ayni siteden bi yakinin ister filan 500 e cakar gecersin


  • Dönmezer  (08.02.18 16:07:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.