[]

asp.net core web api kullanımı?

merhaba. asp.net core ile web api oluşturdum. crud işlemlerini gerçekleştiren basit bir servis. bu servisi kullanan bir web sitesi oluşturmaya çalışıyorum. örnekler ajax kullanılarak yapılmış. ben bu servisi mvc ile oluşturduğum bir projede kullanmak istesem sadece viewlar üzerinden örneklerde olduğu gibi ajax ile birlikte mi kullanmalıyım? mesela servisin post işlemini kullandık ve bize bir id değeri döndürdü. burada bu id değeri üzerinden read işlemi yapmak istediğimde servisi kullanabiliyorum ama mvc projesinde bu işlem nasıl olucak. post işlemini yaptık ve 58468 id değeri elde ettik. domain.com/58468 ile okuma işlemi yapmak istediğimde nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum? controller tarafından ilgili id değerini alıp tekrar viewa yollayıp ordan ajax ile servisten okuma mı yapmalıyım?
 
Mvc den kastın asp.net mvc işe controllerda istekleri yakalayıp servisi backendse çağırırıp viewa servis sonucunu dönebilirsin. Ama benim sana önerim apilerin önünde angular tarzı birşey kullanman bi daha apinin önüne aspnet mvc projesi koyma.


  • ougkour  (08.02.18 08:35:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.