[]

bilgisayar sıfırlamaç

merhabalar,
bilgisayarımı başka birine vereceğim de, win7 var içinde. Tüm dosyalarımı da aldım, sildim.
Win7 sıfırlamaya baktım internetten, sistem geri yükleme diyor bişiler diyor ama tam çalışmaz bişey olur diye korkuyorum.
alan da bilgisayarcıya götürecek herhalde. Ama onun öncesinde hem öyle tam fabrika çıkışı değil ( öyle de olur da, ek bişey gerekirse yapamam diye), hem de benim dosyalarımın kalıntısı kalmasın diye ne yapılabilir, ne önerirsiniz?

Teşekkürler, gracias

 
HDD içinde eskiden mahrem görüntüleriniz ya da önemli belge/bilgileriniz olduysa mutlaka hdd'yi sökün.

Ya da hdd'yi fiziksel olarak gerçekten silen bir program ile temizleyin, ki baya uzun iş. Yanlış hatırlamıyorsam 30 küsür defa low format atarak yapıyor bu işi programlar.

Bahsettiğimiz önemli şeyler yoksa ver gitsin ne olacak?
  • John Bloor  (07.02.18 12:07:02) 
chrome'daki hesapların izleri ve semi-mahrem fotoğraflar var. fotoğraflar şantajlık değil. öyle verebilirim de, hiçbişey yapmadan vermeyi yediremiyorum kendime, normal kullanımda o kadar şeye dikkat etmeye çalışırken, seçerek yükleme yaparken, şifre, kullanıcı bilgileri şudu budur..


o yüzden, ccleaner ile bi temizliyorum. bi de bi wipe programı bulmaya çalışıyorum, çoooook uzun sürmeyen.
  • neynep  (07.02.18 13:14:24) 
  • John Bloor  (07.02.18 13:33:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.