ne kadar zaman da kaç çeşit yemek çıkarabilirsiniz?

lahana sarması, tavuk sote, üzüm komposto, yoğurt çorbası, makarna. 5 saat uğraştım çok mu fazla?

sarma oyalayabilir , içini ayrı hazırlıyorsun, lahalanayı ayrı, sıcak suda açıp yumuşatıyorsun falan.

tavuk sote dediğin zaman almaz. komposto da öyle, makarna nasıl bir makarna olduğuna bağlı beşamel soslu fırın olsa, 15 dakka beşamel gerisi at fırına gitsin.

ben sarmayı çık 1.5 saatte hepsini yaparım şu halimle.
  • Photographer  (06.02.18 17:19:00 ~ 17:20:07)
@photo..,yoğurt çorbasını unutmuşsun ama yarım saaat başında karıştırıyorsun kesmesin diye.

  • for day to break  (06.02.18 17:23:34)
Kac kisilik yaptiniz? Ben dort kisiye iki bucuk uc saatte yetistiririm bunlari. Kisi sayisi arttikca lahana sarmasinin da miktari artacagindan biraz daha ugrastirir.

  • lamira  (06.02.18 17:26:53)
onu bilmiyorum, büyük ihtimalle yayla çorbası falan diye tahmin ettim.

abi şimdi bir tanesinin başında durmuyorsun ki, aynı anda 4 çeşit pişiriyorsun, başında durmadan olmuyor ki?
  • Photographer  (06.02.18 17:27:22)
2 saatte yaparım. Kalan vakitte de Bill Hicks'in bir gösterisini izlerim, sonra da yaptığım yemekleri sokaktaki evsizlere dağıtırım.

  • rahip janick  (06.02.18 17:32:44 ~ 17:32:58)
lahanayı haşlayıp içini hazırlamak falan biraz oyalayabilir, bide ocakta 4 göz olduğunu varsayıyor ve ona göre ayarlama yapıyorum 2,5 saatte bitiririm, bulaşıkları falan da toplarım haa mis gibi bırakırım:)
çorbayla öyle tek başına uğraşırsan senin işin zor, bir yandan onu karıştırcan bi yandan başka yemeği karıştırcan, yoğun yemek yapacağın zamanlarda planlı git, şunu şunu yaparken o arada şunu da yaparım diye kafanda kur daha pratik olur.

  • pamuk helvalar cebe  (06.02.18 17:38:03)
2 saat 3 cesit. Komplike yemekler.

  • wynter  (06.02.18 17:45:11)
lahana sarma hariç sarmayı hiç beceremem diğer tüm yemekler için pişme süresi dahil 1-1,5 saat süre yeterli. çok bile.

  • naksidil  (06.02.18 18:15:54)
Bi tencere yaprak sarmasını 2 saatte hazırlıyorum pişme süresi hariç.arada boşluklar da varsa 5 saat normal.hızlı bi tempoyla da 4 saatte falan yaparım bence.

  • lampetia  (06.02.18 18:39:05)
çok değil bence. iyi bile olabildi

  • yuvarlanantencereninkapagi  (06.02.18 21:10:44)
olabilir*

  • yuvarlanantencereninkapagi  (06.02.18 21:10:52)