annem tabletin ekranını kırmış, çalışmıyor

Kadının tek eğlencesi akşamları pinterestten örgü modellerine bakıp, zaman geçirmekti ama dün elinden düşürmüş. ekran çatlak, dokunmatik çalışmıyor.

internetten ekranı alsam, üflemeli havya olmadan ekranı söküp, yenisini takabilir miyim? Evde kendi imkanlarıyla ekran değiştiren var mı?

modeli nedir? tam modelini yaz.

ucuza manşon tabancası alabilirsin(sıcak hava tabancası olarak geçiyor, saç kurutma makinesinin psikopat versiyonu.)
  • Photographer  (06.02.18 16:22:05 ~ 16:25:35)
muhtemelen havyasiz da yaparsiniz internetten alirsaniz, youtube'da tabletin modeli + 'screen change/repair' diye ararsaniz cikar bir seyler.

  • lanc  (06.02.18 16:22:30)
youtubedan baktım gayet basit ama yanlardaki yapıştırıcıyı çıkarmak sorun oluyormuş havyasız o yüzden bu sorun aklımı çeliyor.

tablet asus k012_2
  • false pretension  (06.02.18 16:27:09 ~ 16:27:28)
sıcak hava tabancası iş görür heralde.

  • false pretension  (06.02.18 16:28:51)
hatta al malzemeleri, git bi tesisatçıya rica et 5 10 lria atarsın adam ısıtır sökersin, en mantıklısı bu.

en ucuz tabancayı alsan 50 lira, ondanda hayır gelmez 1 defa kullanır atarsın. bu dediğim çok mantıklı.

bu sıcak hava tabancaları, saç kurutma makinasına benzemez, fena ısıtır, aleti eritmeyin, kendinizi de yakmayın.
  • Photographer  (06.02.18 16:30:30 ~ 16:40:16)
Eski ekranı sökerken kesici ve sert metaller kullanmayın, bir film şerite denk gelip yırtabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ile de uzun süre ısıtarak yavaş yavaş yapabilirsiniz.

Bu işi ilk defa yapıyorsanız sabırlı olun, ısındıkça ekranın yapışkanı yumuşayacak.

Ekran ile kasanın arasını ayırmak için iskambil kağıdı yada kartvizit kullanın.

Yutibiden video izleyip modelinizin sökülmesine bakın, nereden film ile bağlı olduğunu görüp orayı sona bırakın.

Sadece dokunmatik bozuksa kolay, ama ekran da kırıksa masraflı olur.

Ekran ayrı, dokunmatik ekran ayrı. Biliyorsunuz di mi?
  • John Bloor  (06.02.18 18:54:54)
ekranı alıp bilgisayarcıya taktır, bir yerleri yanlış yapıp pişman oluacaksın sonra. takma parası max 20-25 alır.

  • legalize marijuana  (06.02.18 19:18:20)
güncelleme ihtiyacı duydum.

internetten videoları izledim. gerekli yedek parçayı ve sıcak hava tabancısını sipariş ettim ve yaptım. kolay işmiş. teşekkürler :)
  • false pretension  (02.03.18 01:06:28)