[]

Rusya Neden AB ile Iyi Gecinmiyor?

AB ulkeleri ile Rusya neden asla bir araya gelmiyor? Neden Rusya AB ulkesi degil. Hatta cogu AB ulkesinden vize istiyor Rusya.
Neden boyle? 
Siyasi ekonomik toplumsal bir çok gerilimleri temelinde inanç konusu vardır. İran, İslam dünyası için ne ise, Rusya da hristiyan dünyası için o.


  • 1adam  (06.02.18 16:05:35) 
siyaset uzmanı değilim ama özetle;
kendileri zaten istemiyor ab'ye girmek. daha doğrusu putin neden istesin ki ab'yi? adam güce tapan birisi, batı demokrasisiyle pek iyi geçindiği söylenemez. adam ülkesinde tüm gücü ele almış, mis gibi düzenini kurmuş, bunun için uzun zaman uğraş da vermiş ve bu gücü korumakla kalmayıp arttırmasına sebep birçok etken var. bunları neden kaybetmek istesin adam?
onun dışında yolsuzluk sorunu orada da var.
bir de çok büyük ülke yahu. nüfusu da türkiye'nin iki katı. ekstradan 150 milyon insan avrupa'da serbest gezebilme hakkına sahip olacak... güvenlik açısından da bir tehdit olsa gerek.
aslında aşağı yukarı türkiye ile benzerlik gösteriyor. ayrıca bıraksan ruslar da avrupa'ya akın akın gidecektir. en fazla schengen vizesi alanlar ruslardır.
  • soso  (06.02.18 16:06:12) 
Rusya temelinde bir Avrupa ülkesi değil ondan. AB standartları yerine kendi standartları var. Dinleri farklı, dilleri farklı, anlayış ve kültürleri tamamen farklı.
Rusya bir süper güç iken AB bile tek başına ABD veya Rusya kadar etkili bir örgütlenme değil.
Üstelik enerji yönünden istediği gibi oynayabiliyor AB ile.
  • sumuklurakun  (06.02.18 16:30:00) 
/Acemi
Mesele birbirini kesmek ise Fransa ile İngiltere ile Almanya hiç bir araya gelmemesi lazım. 100 sene olmadı almanların Londra'yı bombalayıp, Paris'i işgal ettiğine.

Mezhep meselesi ise Yunanistan da bildiğim kadarıyla ortodoks.

Nüfus, standartlar, ekonomik vs nedenler tamam zaten benim merak ettiğim de bu.
  • bos gezenin bos ustasi  (06.02.18 16:55:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.