[]

Kulak Zarı Çökmesi, Östaki Disfonksiyonu, yardım..

Merhaba arkadaşlar,
Neti pot uygularken tek kulağıma biraz fazla basınç geldi. Su kaçırdığımı sanarak doktora gittim. Doktor kulak zarımda çöküntü olduğunu ve sakız çiğnememi söyledi.

Biraz araştırdıktan sonra korkmaya başladım. Ayrıca kulağım sürekli tıkalı. valvalsa manevrası yapamıyorum basınçtan dolayı. ne önerirsiniz? daha önce başına gelen var mı?

 
neti pot uygularken valsalva ile çok zorladıysanız dışa doğru olmuştur, bu durumda tekrar valsalva yapmaya çalışmak daha çok zedeleyecektir kulak zarınızı. hissettiğiniz tıkanıklık hissi kulak zarınızın zedelenmesinden dolayıdır muhtemelen, bazen çok zorlandığında ya da östaki tıkanıklarında bizde de oluyor (meslek dalgıçlık). sakız çiğneyin, sigara içmeyin, zamanla düzeleceksiniz, kulak zarı kendi kendini iyileştirecek, östaki kanalınızı da yumuşak tutarsanız zaten arada bir basınç farkı kalmaz, muhtemelen birkaç kere esnediyseniz zaten kalmamıştır, dediğim gibi his de zarın zedelenmesinden, fazla kurcalamayın zamana bırakın, geçmiş olsun.


  • idris amil zula  (06.02.18 15:42:51 ~ 08.02.18 14:30:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.