[]

güneş gözlüğü satan siteler

selamlar..

hepsiburada, n11 gibi sitelerde satılan güneş gözlükleri ne kadar güvenilirdir ? optikte 440 tl'ye satılan gözlüğü hepsiburada 230'a satıyor örneğin. kendisi satmıyor aracı oluyor ama bunun orjinalliğine nasıl güvenebiliriz ?

20-30 liraya satılanları direkt eliyorsunuz zaten ama yarı fiyatına satılan gözlükler gerçekten orjinal midir sizce ?

 
garanti belgesi ve faturaya bakabilirsin. ayrıca her gözlüğün orijinal olduğunu gösteren bazı özellikler vardır onları kontrol edebilirsin. örneğin ray-ban'da sol camda RB harfleri işlidir. zaten o derece çakmasını yapan sana o ürünü dükkanda da satar :)

edit: beğenmezsen de 14 günde koşulsuz iade edersin.
  • helenart  (06.02.18 12:13:10 ~ 12:13:37) 
gözlükçü olarak söylüyorum.20-30 senelik en kral gözlükçü bile anlayamaz güzel bir imitasyonu.Yarı fiyatlı ürünlerden uzak durun.Garanti belgesi ve faturası dediğiniz şey bir yazıcıdan ve bir matbaada kolayca hazırlanacak birşey.Cama isim işleme vs. 10 dakikalık iş yine.Yani sahte gözlüğün anlaşılması zor.Hele markalı ürünlerde piyasanın çok aşağısına satan ürünlerden uzak durun.Sonra mağdur olursunuz.


  • ayağiniza gelen overlokçu  (06.02.18 12:17:29) 
@ayağiniza gelen overlokçu, dediğiniz gibi bu kriterler çok kolay taklit edilebilir şeylerse gözlükçülere de güvenemeyiz o halde. nasıl olsa optikten alıyoruz diye güvendiğimiz gözlükçüler de bizim anlayamayacağımız şekilde sahte ürün satabilir.

araştırırken şöyle bir sayfa buldum. faydası olabilir belki.

forum.donanimhaber.com
  • jepa  (06.02.18 12:40:36) 
bir kere al optisyenden al. yıllarca kullan...


  • deadwampir  (06.02.18 13:01:26) 
Bana kalırsa lisanslı ürün satan firmalar haricinde, optikçilerde dahil alınmaz.

Ykm, atasun, opmar vs marka değeri taşıyan firmalara güvenmek yeterli bana kalırsa. Ayrıca bu yerlerdeyarı fiyatına düşen gözlükte hiç görmedim. Maksimum yüzde 35-40 bandını izliyor.
320 liralık gözlüğü ykm den 220 ye aldım örneğin
  • neysene  (06.02.18 13:02:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.