[]

buzdolabı tamiri

dondurucu kısmı cayır cayır çalışan dolabın alt kısmında tık yok. oda daha soğuk. bir süredir sıkıntı vardı zaten az soğutuyordu ama şimdi tamamen gitmiş. fişi çekip 2 gün dinlendirdikten sonra tekrar taktım bir işe yaramadı. çok eski olmasa da spotçudan alınma bir dolap (arçelik), bana da evi devraldığım kişiden kalmıştı. derdi ne olabilir bu dolabın? arçelik yetkili servisi gereksiz kazık olur herhalde, mahalle arası beyaz eşya tamircisi var mıdır acaba? kaça patlar bu olay tahminen bana? yeni dolap parasına malolacaksa hiç uğraşmayayım.
 
kompresör cortladıysa at gitsin. servisin bakması gerek. buradan ne desek boş.

kompresör tamir edilemiyo. edilir de servis uğraşmaz onunla. yenisi de 300-500-700 lira edebilir. eski bi şeyse dediğin gibi perte çıkarmak en mantıklısı olabilir. ne kadar ki dolap?
  • Delay Fuze  (05.02.18 23:42:23) 
Motor bozulmuş olabilir. Bu yaz bize oldu. 500 tl sıkışmış.


  • brad pitt  (05.02.18 23:45:18) 
içinde fan var mı?

varsa dönüyor mu?

gazı kaçık olsa soğutmaz, buzluk soğutuyor , alt taraf soğutmuyorsa bu devir daime işarettir.

fan varsa, kapağı kapatma butonuna bastığında dönmüyorsa motoru yanmıştır.

daha önce arçelik de başıma geldi 2 defa, ikisinde de değiştirdim.

servisler anlamayan insana geçirmeyi çok sever ama bu şekilde şu model buzdolabı, devir daim fanı bozuk deyip fiyat sorunca işler değişir.
  • Photographer  (05.02.18 23:45:57 ~ 23:55:19) 
servis de ücret olarak 40 lira alır bu arada. bakıp gitmeye


  • Delay Fuze  (05.02.18 23:50:58) 
5233 nmbe diye bir modelmiş dolap şunun aynısı: www.sahibinden.com

bahsettiğiniz sorunlarda dondurucunun çalışıp sadece alt kısmın çalışmıyor olması normal midir? bu kompresör ya da fan vs. bozuksa komple çalışmıyor olması gerekmez mi yani? pervane şu bu falan da hiç anladığım şeyler değil ama biraz kurcalayayım bakalım.
  • nrmnm  (06.02.18 00:04:22 ~ 00:06:57) 
kompresörde sıkıntı olsa dondurucu da muhtemelen çalışmazdı tabii. mantıken. ama detaya çok hakim değilim.


  • Delay Fuze  (06.02.18 00:21:31) 
Aynı sorunu yaşadım, hem de iki kere, eğer benim dolaptaki problemse atmanıza gerek yok. dolabın bir yeri buz tutuyormuş o buzu eritince sorun kalmıyordu. Teknik olarak hakim değilim ancak 1 gün fişi çekip beklettikten sonra arkasını çevirip buzları kırdı ve sorun çözüldü. Buzdolabı kapısı açık kalmış olabilir dedi 2 seferde de, 100 tl aldı.


  • vivalaaj  (06.02.18 03:16:03) 
benzer bir sıkıntı yaşayan olursa diye not düşeyim: fanı bir yerlere takıldığından tam dönemiyormuş. etrafındaki malzemeyi kesip rahat dönmesini sağladılar. 1 gün boyunca da fişten çekip buzunu erittik şimdi canavar gibi çalışıyor. 50 liraya çözüldü iş.


  • nrmnm  (17.02.18 20:46:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.