[]

burun kırılması sonrası beyinde hava kabarcığı

merhabalar, yiğenim 5 yaşında trafik kazası yapıyorlar ailecek ve çocuğun burnu kırılıyor. yarın sabah 9-10 gibi burun ameliyatına alalım diyorlar fakat tomografide beyinde hava kabarcıkları oluştuğu ortaya çıkıyor. 24 saat müşahade, vs demişler. sabah tekrar tomografi çekilecek eğer boyut büyürse veya sayıları artarsa (?) beyne müdahale, olmazsa burundan devam denmiş.

şimdi merak ettiğimiz bu hava kabarcığı sayısı artması nedir? ne kadar tehlikesi vardır. çocuk küçk kendi kendine absorbe olabilir, ilk 24 saat ciddi falan denmiş. emin olamadık, olay karabük'te yaşandı. ilk hastane burunda kırık bile yok demiş, içimiz de rahat değil. bu çocuğun istanbul'a sevkini istesek mi? yoksa doktorlar kadar rahat olalım mı bilemedik?

şimdiden teşekkürler.

 
Kırık dışarı ya da sinuslerle bağlantılıymış, oradan içeri hava kaçmış. Kendi halinde sönmesini bekleyecek miktardaysa dedikleri gibi burunla ilgilenirler, yoksa da kabarcıklara müdahale edilir. Orada yapılmayacak bir ameliyatsa sevk ederlerdi diye düşünüyorum. Geçmiş olsun


  • fallopian  (05.02.18 23:22:38 ~ 23:24:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.