İştah nasıl dindirilir?

Böyle bir sorunu, çözümü olan var mı? Ben diğer insanlardan fazla yiyorum, metabolizmam hızlı filan da değil, zira 20 kg fazlam var. Çocukluğumdan beri böyleydi. Niye böyle oluyor fikrim yok. Doğru beslenmeyi biliyorum. (Bugüne kadar sayısız diyetisyen gittim, bir sürü sağlıklı beslenme kitabı okudum.) Karatay vs. de denedim. Gördüm ki et yenince çok karbonhidrat yenmiyor ama bu sefer vahşi hayvan gibi sürekli et yiyorum. Etik olarak et yenmemesi gerektiğine ve ruhsal olarak insana iyi gelmediğine inanıyorum, vejetaryen olabilsem keşke. Ama et yemeyince de doymuyorum.

İnsan iştahına nasıl dur diyebilir? Kısaca sorum bu. Deneyip "şu işe yarıyor" dediğiniz bir yöntem var mı?

Teşekkürler..

bunun cevabı tıbbidir. doğru diyetisyeni bulun derim.
ama metnin bağlamından şunu çıkarıyorum ki biraz motivasyon problemi var sanki. durum anlattığınız kadar vahim olmayabilir. ben evlenmeye karar verdim ve ilk defa bir diyette bu kadar kararlı gidiyorum (mecbur verilecek yani o kilolar). bunda iyi bir diyetisyenin de payı var. motivasyonunuzu arttıracak bir şey muhakkak vardır. güzel kıyafetler, kızların beğenmesi vs vs.

  • retiredcolonel  (05.02.18 23:07:26)
gece tatlı krizi gelirse kusmuk aromalı diş macunu paradontax ile dişleri fırçalamak işe yarayabilir. insan fare yemiş gibi oluyor, ne iştah kalıyor ne bir şey.

  • quaketrigger  (05.02.18 23:26:29)