İzlediğiniz filmlerin listesini tutuyor musunuz?

Veya bunları kategorilere göre ayırıp bir yerlerde tutuyor musunuz? Normalde sinemalar.com'da uzun zamandır liste tutuyorum ama sitenin her yerinden reklam fırlıyor, girmek işkence haline geldi. Imdb sitesinde böyle bir hizmet var ama oraya eklemekle uğraşmak istemiyorum. Bu tarz işler için yapılmış bir program falan var mı? Mesela filmin afişini koyacağım, yanına çekim tarihi, türü vs. vs. yazılacak. Biraz boş iş gibi durduğunun farkındayım.

Arşivde yapmak istiyorum fakat internetim leş ve iyi bir hdd yok.

Teşekkürler...

kategorilere ayırmıyorum sadece puanlıyorum imdb üzerinde. zaten puanladığım tüm filmleri liste haline getiriyor o otomatik olarak. ama üşenmesem her filmi bitrdikten sonra ne hissettirdiğine dair ufak notlar düşmek isterdim.

  • oddyseus  (05.02.18 22:25:37)
imdb'den puanlıyorum ama açıp da bakmadım neleri izlemişim diye. izlediğim filmleri unutmam, birisi "şu filmi izledin mi" dese net hatırlarım. ayrıca bir listeye ihtiyaç duymadım.

  • Bruce  (05.02.18 22:28:01)
Ben yatağımı toplanıyorum. Cevabım hayır.

  • femme vitale  (05.02.18 22:44:28)
Evet. Bilgisayarda Notlar uygulamasına yazıyorum, böylece istediğim zaman telefondan da ulaşabiliyorum. Aynı zamanda IMDB Watchlist'e ekliyorum. Puan vermek huyum değildir. Çok çok beğenirsem 10 veririm, nefret edersem 1 veririm ama nadiren.

Kategori de şöyle, yaz dönemleri ve geri kalan dönemlerde izlediklerimi ---- çekerek ayırıyorum.
  • i was made for you  (05.02.18 22:55:34 ~ 22:56:39)
imdb de "watchlist" özelliği var, oraya ekliyorum.

  • RedGoldGreen  (05.02.18 22:55:52)
Filimadami.com u kullanıyorum

  • mavibalık  (05.02.18 23:00:06)
IMDb'de watchlist'e ekleyip puan veriyorum. Haziran 2012'den beri 902 tane izlemişim.

  • efreet sultan  (05.02.18 23:06:12)
Dediklerinin hepsini yapıyorum. Önceden Filimadamı üzerinden de yapardım ancak yıllardır IMDB ve Criticker üzerinden izlediğim filmleri oyluyorum. IMDB bu alanda en geniş kaynak olduğu için en vazgeçilmez site benim için. Elimdeki filmlerin de (ki IMDB Top1000 filmler aslında) listesini TinyMediaManager üzerinden arşivliyorum (mac kullanıyorum), resim konu puan her türlü bilgiyi otomatik alıyor. Katalog arşivcilik konusunda biraz takıntılıyım sanırım.

  • sheeper  (05.02.18 23:12:33)
tutmuyorum.

  • sporty  (05.02.18 23:13:04)
filimadamı +1

oldukça kullanışlı ve hoş bir görünümü olan bir site bence.
  • noxell  (05.02.18 23:14:56)
Benzer soru sorulmuştu, belki cevaplar arasında vardır.
www.eksiduyuru.com

  • mslny  (05.02.18 23:23:36)
turkcealtyazi org kullanıyorum ben de

  • siyah giyen adam  (05.02.18 23:43:33)
letterboxd kullanıyorum.

kendi profilin dahilinde puanlama, farklı listeler yapma, başkalarının filmlerini/listelerini takip etme zımbırtıları mevcut. kullanışlı bir site. istersen filmlere yorum da yapabiliyorsun. izlediğin film letterboxd üzerinde bulunmuyorsa kendin ekletebiliyorsun.
  • lesmiserables  (06.02.18 00:39:23)
twitter'da paylaşıyorum sadece filmler var twitter'da

  • dedim dedim de kime dedim  (06.02.18 00:41:10)
  • burya  (06.02.18 00:43:04)
filimadamı hesabım var 6 senedir.

  • nice tnetennba  (06.02.18 00:46:29)
ben de filimadami.com kullaniyorum.

  • in vino veritas  (06.02.18 00:50:43)
Excel'de şöyle bir liste tutabilirsin. İnternete hiç gerek yok.

blog.contextures.com
  • iwasbornonamountainside  (06.02.18 14:44:23 ~ 15:01:54)
Evet, criticker kullanıyorum.

  • harvey  (06.02.18 14:58:24)