[]

Kafaya Takmadan Duramıyorum !

Evet,muhtemelen genetik,annem de babam da çeşitli ilaçlar kullanıyor,annem de benim gibi yaşadığı ufak şeyleri kafaya takıyordu.
Şu sıralar neyi kafaya takıyorum anlatayım, komşum gürültü yapıyor. Yeni kiraladığım evin duvarları ince,sonradan 1+1 muhtemelen, yan komşunun zili çalsa ben ayaklanıyorum,elektrik düğmesine bassa duyuyorum(!),o kadar odaklandım ki artık,kulağım hep orada sanki, yüksek sesle müzik de dinliyor alkolik ayı,2 kere gözümü karartıp kapısını çalıp durumu izah edip kısmasını söyledim,eyvallah kısıyorum diyip kapattı ama saat daha 8 buçuk diye kendini savunmaktan da geri kalmadı. Artık asansörden inip eve yaklaştıkça kalbim pırpır atıyor,geriliyorum. Eve giriyorum ses dinliyorum resmen,ha ses geldi gelecek ya şimdi gelirse,sabah uyanıyorum ulan ya gürültü yaparlarsa,akşam eve geliyorum yine aynısı,adamlar konuşsa duyuluyor ya. Ee ulan konuşmasınlar mı diyenler duyar gibiyim,konuşsunlar evet,sorun bende.

Durumla ilgili psikoloğa gittim,yaşın daha genç böyle şeylerle çok karşılacaksın diyip 20mg citol verdi,5 gündür onu kullanıyorum. Fakat bu ilaç beni nasıl tedavi edecek diye düşünüyorum,beni mi sağırlaştıracak yoksa komşuyu mu susturacak ? Çaresiz haldeyim resmen kendimi yiyip bitirdim,sabah olsa da işe gitsem diye bekliyorum. Ha bi de evde tek yaşıyorum,bunun da etkisi var muhtemelen. Bunun iyi birşey olmadığının farkındayım,iyileşmek tedavi olmakta istiyorum fakat nasıl,işin içinden çıkamıyorum,ard arda sigara yakmaktan başka bir şey yapamıyorum bazen,iştahım da yok.
Hem içimi döküyorum hem de tavsiyelerinizi bekliyorum,nedir bunu atlatmanın çaresi ?

 
Ben de böyle komşuya takıp hap kullanları çok kafaya takıyorum.


 • for day to break  (05.02.18 21:29:52) 
Tv izliyorsan Bluetooth kulaklik alip tv'ye tak.


 • brkylmz  (05.02.18 21:37:55) 
Bende de aynı problem var, kafaya takma değil de gürültü yani. Üstelik yan taraftaki gürültücü öğrencilere ek olarak üst katımda zeka özğrlü bir kadın oturuyor ve her iki üç saniyeye bir çığlık atıyor, bir de el-göz koordinasyonu için sürekli top sektiriyor. Kafanızda ne canlandı bilmiyorum ama muhtemelen kafanızda canlanandan daha kötü. Öğrencilere sinirim bozuldukça gidip söylüyorum ama akşam 11e kadar ve haftasonu ses etmiyorum ben. Üstkattaki için de yapacak bir şey olmadığından sabrediyorum.

Gürültü önleyici kulaklık iyi bir yatırım. Ayrıca Haziran’da okullar kapanır kapanmaz taşınıyorum. Başka da bir çözümü olduğunu sanmam.
 • sopiro  (05.02.18 21:37:56) 
bazı insanlar gürültüden aşırı rahatsız olur. ben de onlardan biriyim. yukardaki karının gerizekalı veledinin yere hep bir şeyler atmasından rahatsız oluyorum ben de.


 • nothing in my way  (05.02.18 21:49:59) 
İlaçtan korkma.
Sevgiler bi obsesif

 • isimmisimyok  (05.02.18 22:01:31) 
Valla sorun tam olarak sende de değil, komşunda da değil. Sorun sırf daha fazla daire olsun diye saçma sapan binaları yapanlarda. Yalıtım malzemesi yok, arada doğru düzgün duvar yok haliyle tüm daireler iç içe geçmiş durumda. Bu denli rahatsız oluyorsan ben bi an önce taşınmanı tavsiye ederim.


 • j r r tolkien hayrani  (05.02.18 22:18:27) 
Taşınmak şart. Taşınana kadar TV seyredin komşuyu duymayacak bir seviyede. Arada bir dışarı çıkıp dolaşın. Ben hem sese karşı hassasım hem de takıntılıyım. Taşınmaktan başka çare yok sanırım. Yeni taşınacağınız evin yalıtımını kontrol edin


 • Fusha  (05.02.18 22:45:34) 
3m1100 kulak tıkacını tavsiye edebilirim, bayağı etkilidir ama asıl sorun gürültü değil bence. bu geçici çözüm. insanlar gürültüden rahatsız olur, bu normal bir durum ama bu yüzden bu kadar tedirgin olman normal değil. başka takıntılarım da var demişsin. muhtemelen sorun okb. tabi burdan teşhis koymak yanlış biliyorum ama birebir aynılarını kendim yaşadım. tavsiyem iyi bir psikiyatriste görünmen. emin ol kaybettiğin zaman için üzüleceksin. bu takıntılarla ömür geçmez.


 • rabitelli  (05.02.18 22:56:21) 
Ben de komşularımdan şikayetçiyim. Bazen ailecek katliam yapmayı düşünüyorum, sonra rahatlıyorum.


 • geçerkenugradım  (06.02.18 01:13:55) 
Benim komşu da oğluna evin içinde davullu zurnalı kına gecesi yapmıştı. Kafayı yedirtti bana o gece amk


 • boran79  (06.02.18 01:23:43) 
welcome to okb club.

televizyonu açık tutmak biraz işini kolaylaştırabilir.
 • herhaltibiliyoring  (06.02.18 01:25:56 ~ 01:27:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.