antalya da yaşamak - memur olmak

şimdi şöyle bir durum var antalyaya gitme gibi bir seçeneğim var benim tercihime kalmış yaş 26 erkek

kafama takılan şeyler şunlar:

1 memur için yaşanabilir bir yer mi ekonomik açıdan ? (2850 tl mayış alıyorum )

2 sıcaklık konusunda biraz korktum cehennem sıcağı diyen var yok abartıyorsun diyenler var vb.

3 bursa ile de kıyaslayabilirsiniz eğer bursayla ilgili bir tecrübeniz varsa

4 ankara antalya arasında bir tercih yapacak olsaydınız seçeneğiniz ne olurdu ?

6 kalacak yer konusunda tavsiyeleriniz...(merkez)

çok sıcak, yaşanmaz.

  • goodz  (05.02.18 21:09:29)
Tatile gittiğime pişman olduğum yerdir sıcaklığı dolayısıyla. Kuzenim iki yıl yaşadı, sıcaklığına dayanayıp başka bir şehre geçti.

Sıcaklık mühim.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (05.02.18 21:14:20)
herkes büyük şehirlerden kaçıyor artık. memur için çok uygun olur.
yazın sıcaklık fazladır,temmuz 15 - eylül 15 arası dayanabilirseniz tamamdır bu iş :) kışları da çok rahattır. mesela biz neredeyse 2 haftadır soba yakmıyoruz (alanyadan bildiriyorum). genelde çoğu kişi ısınmak için klima kullanıyor, yeterli de oluyor.
bursa güzel ama biraz ruhsuz gibi. antalya daha canlı,samimi.
antalyayı seçerdim
ışıklar caddesi ve larayı araştırın derim
  • MtKrt  (05.02.18 21:16:59 ~ 21:17:27)
ben turkiye'de yasayacaksam olsam antalya yasayacagim sehirler arasinda olurdu. izmir'den daha cok seviyorum.
sicak ama alisiliyor, zaten golgeden gidiyorsun bir de klima vs var zaten her yerde.

  • kuehles blondes  (05.02.18 21:19:06)
Ben şu an İstanbulda yaşıyorum fakat anne ve babam Antalyada memurlar.

1-Memur için ekonomik bir şehir bence kiralar uygun,yeme içme ortalama,yazın haftasonları otel parası vermeden yüzebilirsiniz tek masraf şemsiye olur tek seferlik.
2-Yazın 3 ay çok sıcak evet ama kışıysa çok rahat bence sırf bunun için bile çekilir evde de klima çalışmazsa gece dahil çok sıcak yani klima şart kışın ısınmadan kar edersiniz ama yazın klima onu dengeler gerçi her türlü karda olursunuz gibime geliyor.
3-İstanbul ile kıyaslayabilirim trafik derdi yok şehir çok büyük değil zaman açısından kaybınız olmaz stresiniz az olur.Kiraların uygun olmasından dolayı artan parayla giyim kuşam eğlence gibi şeylere fazladan paranız kalır.vs

Güzeldir Antalya İzmir olmasa kesinlikle ilk tercihim olurdu.
  • terketmedisiyahbeni  (05.02.18 21:36:20)
1- ekonomik açıdan rahat yaşarsın. kira, sosyal hayat ve tüketim olarak iyidir.
2-sıcak, mayısta başlar ekim'e kadar yanarsın. ama klimalı çalışır olduğun için gündüz gecenin de nemine katlanırsın.
3-bursa ile kıyaslayamam.
4-ben ankara'yı antalya'dan daha çok seviyorum. memur kenti.
5-muratpaşa güzel semttir.
  • neo  (05.02.18 22:53:10)
hava sicak ama klima var. guneste calismayacaksin neticede.

ankara'yi tercih ederim.
  • hot potato  (05.02.18 23:06:14)
bayındır mahallesi ve uncalı'da bol bol memur yaşıyor. antalya güzel şehir, sıcak olunca klimasız yaşayamazsınız. denize belediye otobüsüyle gidiliyor.

ışıklar, konyaaltı, lara taraflarında kalırdım.
  • nice tnetennba  (06.02.18 00:01:04)
Bursa ve ankara'da uzun yıllar kaldım, antalya'nın ilçelerini biliyorum sadece; söyeyebileceğim büyük şehir takıntın yoksa yaşanacak yerler değil ankara ve bursa,

en kötü şunları düşün kışın doğal gaz masrafın olmaz, hava kirliliği yok, az insan az sorun; yapabiliyorsa kemer, manvavgat gibi ilçelere yerleşmeye çalış, ankara'dan sonra kemer'de bir süre kalınca cennet gibi gelmişti.
  • gezegen olan pluton  (06.02.18 00:07:14)