Yeni Kimlik ve Pasaport

Pasaport çıkartacağım, bunun için yeni kimlik şart mı?

Eğer öyleyse yeni kimlik için en erken randevu tarihi 5 nisan. Daha erken almamın yolu yok mudur?

yeni kimlik şart değil, eski kimlik ile de pasaport başvurusu yapılabilir.

  • slava  (05.02.18 13:51:49)
ha illa yeni kimlik olsun diyosan başka bir ilden çıkartabilirsin. benim bi keresinde acilen pasaport çıkartmam gerekti. İstanbulda 2 ay sonraya randevu alabilirken(yeşil pasaporttu) kocaeli'nden 3 gün sonraya randevu aldım öyle çıkarttım.

  • error522  (05.02.18 14:03:19)
Yeni kimlik şart değil. Eski kimlikler 2020'ye kadar geçerli. Yenilerinin de geçerlilik süresi 10 yıl. Sonra tekrar yenilemek gerekecek.

Yine de değiştirmek istiyorsan, randevu sistemiyle çalışmayan bir nüfusa gidebilirsin.
  • lazor  (05.02.18 19:59:08)