[]

Karanlıkta yön duygusunu kaybetme hastalığı

Çok ilginç bir şeye şahit oluyorum.
35 yıldır aynı şehiriçi güzergahı kullanan babam eve giderken birden neredeyiz demeye başladı.

Burası küçükşehir. Yollar karışık değil. Tüm ışıklandırmalar tam dışarıda.
Görmesinde ve görme alanı testinde hiçbir sıkıntısı yok, iyi görüyor.

Diyorum ki bak solumuz hastane, sağ taraf eve giden yol, kaldı yolun ortasında. Gerçekten yönümü şaşırdım diyor.

Her gün işe giderken araba kullanıyor. Gündüz bu problem yok. Sadece hava kararınca böyle oluyor, yön duygusu kayboluyor.

Bunun adı nedir?

 
Bi nöroloğun görmesinde fayda var.


  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.18 20:02:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.