Kuduz kan yoluyla bulaşır mı?

sb

kan yoluyla bulaşmayan bulaşıcı bir hastalık yoktur

  • alixkandemir  (03.02.18 21:40:27 ~ 22:19:32)
Evet

  • powerpufgirl  (03.02.18 21:55:51)
Epilepsi de bulaşmaz

  • silah taciri  (04.02.18 00:03:17)
çok çok teşekkür ederim zahmet edip cevap yazmanıza.

kan yoluyla bulaşma oluyorsa neden kuduz tahlili kan yoluyla yapılamıyor?
  • ya ben lan neyse  (04.02.18 00:20:23)
hekim değilim, konunun hakimi hiç değilim; ancak ingilizce biliyorum ve google'ı kullanabiliyorum. yaptığım araştırmaya göre kuduz kan yolu ile BULAŞMIYOR.

www.cdc.gov
www.911wildlife.com

daha bir sürü kaynak var da bu ikisi açık açık yazmış diye paylaştım.

bu da bilimsel makale: academic.oup.com
  • sen git ben geliyorum  (04.02.18 00:38:29 ~ 00:40:25)
rabies virüsün(kliniğine kuduz denir) kanla işi yok. nöral dokuda birikmeyi sever. sen doktor olarak kuduz olma ihtimali olan birinden kan alıp başka birine verir misin dersen hayır vermem. çok minimalize de olsa risk almaya değmez benim gözümde. veyahut çok mecbursam kanı verdiğim kişiye de aşıyı yaparım ve hiçbir şey olmaz. ama normal şartlarda kesik yaradan kesik yaraya bulaşması çok da olası bir durum değil.

  • bombilibillah  (04.02.18 05:32:38)