Trafik sigortası karşılar mı

park halindeki bir araca geri geri çıkarken çarptım. ön sol çamurluk göçtü. yumruk kadar. 250-300 liralık bi boya kaparto masrafı olacak tahminen tirafik sigortası bunu karşılar mı?

karşılamayacaksa ne s*ime bunu yaptırmak zorundayız=

Trafik sigortası seni değil zarar verdiğin adamı korumak için var.

Kendin için olan kasko.
  • shenergy  (02.02.18 09:49:49)
Karşı arabanın masraflarını karşılar aynen, sizinkileri karşılamaz ama. Sizin tamponda vs bişey varsa kendiniz yaptırmalısınız. Eğer kaskonuz var ise kaskonuzda sizinkini karşılar.

  • canbonomobenseno  (02.02.18 09:51:30)
Trafik sigortası kaza anında karşı tarafın aracına verdiğiniz hasarları karşılar. Eğer bu bahsettiğiniz göçük kendi aracınızda ise bunu kaskonuz varsa kaskodan ücretsiz yaptırabilirsiniz. Bu durumda da siz kusurlu olduğunuzdan bir sonraki sene kaskonuz eğer hasarsızlık indiriminiz varsa bir alt dilime iner, yoksa sürprim uygulanır.

  • Dr_Stat  (02.02.18 09:51:52)
Çarptığın araçta bişey yok mu ? Varsa onu söyle de trafik sigortan onun hasarını karşılasın.

  • infernalcadre  (02.02.18 10:12:51)
trafik sigortası karşı tarafı korumak içindir. kaskon varsa o karşılar. ama hazarsızlığın bozulur. karşı tarafın da sigortasından yaptıramazsın. kimse bunun için kendi hasarsızlığını bozdurmaz.

sonuç olarak kendi cebinden halletmen en mantıklısı.
  • kimeniyet  (02.02.18 11:01:16)
250 300 liraya sigortayı açtırırsan bir sonraki dönemde 500-600 lira fazla prim çıkar.

O sigorta sen Opelinle bir Rolls-Royce'a gömersen hasarı karşılayabilmen için var.
  • bos gezenin bos ustasi  (02.02.18 11:39:52)
Rolls Royce a gömersen en iyisi ülkeyi terk etmek. Sigorta özel olarak değişemediysen 33.000tl üst limitli.

  • shenergy  (02.02.18 12:39:31)
bizim araba park halindeyken biri çarpıp kaçmış, bununla ilgili yapabileceğimiz bir şey var mı? kasko yok. biraz da zaman geçti aradan gerçi, muhtemelen yapacak bi şey yok ama yine de bilenler toplanmışken sorayım dedim ^^

  • mezzosprite  (02.02.18 12:56:09)
@shenergy,
Kasko yaptırırken mali mesuliyet sigortasının bedeli burada önemli. Geri kalanını Kasko tamamlıyor.

  • burfak  (02.02.18 13:03:53)
@mezzosprite
Sizin kaskonuz yok ise çarpan aracı bulmadığınız sürece yapacak birşey yok

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (02.02.18 13:10:42)