[]

Evde çalışan yardımcıyı nasıl sigortalı yapabiliriz?

Ben diyelim şirket ortağı, şahıs şirketi sahibi veyahut vergi levhası sahibi işveren değilim. Maaşlı çalışan ve sabit gelir sahibi biriyim. Ama evde tam zamanlı yardımcı çaalıştıracağım. Bu kişiyi nasıl sigortalı yaparım, yolu yordamı nedir?
 
www.sgk.gov.tr

Burda detaylari var.herhangi bir isyerin olmasi gerekmiyor.
  • duptıs  (02.02.18 02:50:35) 
Arayip ugrasma diye su tanitimida gondereyim.

www.sgk.gov.tr
  • duptıs  (02.02.18 02:52:08) 
@liberal

Primi daha ucuz diye bir şey yok. Sadece eğer şartları uygunsa teşvikli sigorta yapılabilir. O zaman ucuz olur. Onun içinde ilgili kanundan daha önce faydalanmamış olmalı ve son 6 ayda ssk lı olarak bir yerde çalışmamış olması gerekiyor. O zaman sigorta yarıya yakın olarak öder.
  • murty  (02.02.18 11:42:44) 
Belliki ukalalığından çok bildiğini zannediyorsun. Bu soruları ve cevapları sadece soruyu soran kişi okumuyor. Bu bilgiye ihtiyaç duyan kişiler de okuduğunda isteiğini alsın diye genel cevap yazdım.


  • murty  (04.02.18 02:36:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.