[]

Uzay dediğimiz şeyin bir hücre olması

Bildiğimiz sıradan hücre işte.
içinde yaşam var. Yukarıdan bakınca önemsiz şeyler oluyor diyip geçiyoruz.
güneş mesela enerjinin dönüşümünde anlık bir enerji.
Nasıl bir mantık, Einstein ile yarışır mıyım?

 
Güneş mitokondriymiş mesela.


  • yaren  (01.02.18 21:51:34) 
İşte bunu bir de matematiğe dayandırırsan yeni ufuklara yelken açarsın.


  • 1adam  (01.02.18 21:59:11) 
daha küçük şeyleri görebildikçe (atomun içi falan) daha büyük bi dünya keşfediyoruz. çizgi filmlerde bile işlenmiş bi konu ama bu, sen bi keşif yapmadın henüz.


  • hasmetizm 2046  (01.02.18 22:20:19) 
Çekirdek ne peki?


  • rabitelli  (01.02.18 23:05:50) 
Bizim göremediğimiz z m görmeye uğraşmadığımız hücreler var mesela onlarda da birşeyler oluyor, doğuyor büyüyor, ölüyor.
İnsanoğlu olarak daha gönderdiğimiz araç uzayın bilinen sınırlarına ulaşmadı.
uzaylı dediğimizde bizi böyle görüyorsa diye düşünüyorum.
iç içe dünyalar.
çizgi film olabilir, teori olarak göremedim.

Güneş mitokondrinin içinde ufacık birşey olabilir.
matematiğe dayandıracak matematiğim yok.
çekirdek samanyolu olabilir
  • neymis  (02.02.18 00:15:03) 
simulasyon teorisinin çok sade bir hali gibi...

fularsizentellik.com

1.den başlayınız.
  • 507  (02.02.18 02:04:47) 
bana da her gezegen(ve yıldızlar) hücre gibi geliyor. insanlar da hastalık. binlerce yıldır yayılmaya çalışıyoruz. marsa koloni filan. başka bir evrenin hastalığıyız belki de.


  • sarper361  (02.02.18 17:57:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.