MR

selam,

yarın gece 00:30'da boyun ağrısı için mr çektireceğim.

- gitmeden önce yeme-içmede kısıtlama var mı? alkol alabilir miyim?

- kana bir şey enjekte ediyorlar yazıyor sağda solda, bunu herkese yapıyorlar mı?

evet google'a da sorabilirdim ama burada sordum. iki sesinizi duyalım.

tşk.

doktorunuzu istediği mr'a göre değişir. kana enjekte edilen kontrast madde, her çekimde kullanmıyorlar. kontrastlı çekimde de yeme kısıtlaması var diye biliyorum ama detaylara hakim değilim.

  • guest9999  (01.02.18 21:22:25)
yakin zamanda kafa ve bel MR'i cektirdim, yeme/icme kisitlamasi yoktu. ikisinde de sivi enjekte edilmedi, neden diye sordum ne gorulmek istendigine gore degisiyor dediler.

  • cooperr  (01.02.18 21:23:00)
mr formu/barkodu artık ne haltsa onda kontrast maddeli falan yazmıyosa bişe enjekte etmiyolardır, o tomografi diye biliyorum zaten.

üzerinde metal hiçbir şey olmadan git, küpen piercing'in falan varsa onları önceden çıkart.

onun haricinde doktor spesifik bi talimat vermediyse başka bi şart olmaması lazım.
  • yuto  (01.02.18 21:24:18 ~ 21:24:59)
Kontrastlı çekilecekse en az beş saatlik açlık gerekiyor kontrastsızsa gerek yok. İstem kağıdında yazar ilaçlı yada ilaçsız olacağı.

  • hernezıkkımsa  (01.02.18 21:24:20)