[]

kaybolup bulunan kedinin durumu

ev kedimiz geçen gün kayboldu. bir geceyi dışarda geçirdikten sonra dün bulabildik fakat kedide halsizlik var. ne olur ne olmaz diye veterinere götürdük, ateşinin biraz yüksek olduğunu söyledi ve ateş düşürücüyle iştah arttırıcı verdi. fakat yediği yaş mamayı gece kustu ve şu an hala halsiz bir şekilde yatıyor. midesini üşütmesinden şüpheleniyoruz fakat dışkısı normal, akıntısı falan da yok. sizce bu durumda ne yapılmalı? acele edip veterinere götürmeli miyiz yoksa kendine gelmesi için biraz daha beklesek daha mı iyi olur?
 
vet sebebiyle ilgili bir şey dedi mi, ya da olabilir bunlar dedi mi?
güvendiğiniz bir vet ise çok panik yapmayın ama çok ilgilenmediyse başka bir veterinere götürün bence.
yani kötü bir şey olmaz yüksek ihtimalle ama işte içiniz rahat eder..
  • kaputt  (01.02.18 16:01:16) 
bir sicak su torbasi iyi olur sanki. yakmayacak sekilde. gozlemeye devam.


  • jimicik  (01.02.18 16:13:18) 
Hava geceleri çok soğuk, alışık olmadığı için muhtemelen soğuk almıştır, yakın zamanda ben de sokak kedimle benzerini yaşadım. 1-2 gün bekleyin, düzelir inşallah.


  • mslny  (01.02.18 16:29:58) 
veteriner de alıp kafese tıkacak, sizin yanınızda dursun, soğuk almıştır. hayvancağızı sıcak tutun iyice. ishal olmuşsa ama götürün.


  • cedex  (01.02.18 16:57:09) 
@kaputt gece olduğu için herhangi bir vete gittik ama yüksek ateş dışında net bir tanı koyamadı(yüksek dediğim de normal sınırın yarım derece üstü). sebebi dediğim gibi muhtemelen gece üşüttü dışarıda.


  • anxyte  (01.02.18 16:58:14) 
@cedex ishal yok şimdilik.


  • anxyte  (01.02.18 16:58:51) 
kedide soğuk algınlığı bana çok mantıklı gelmedi, ama yorulmuş olabilir. kusma da sokakta bir şeyler yediyse midesine dokunmuştur. muhtemelen önemli bir şey değildir.
ama yine de takip edin halsizlik devam ederse bence güvendiğiniz bir veterinere götürün.

  • kaputt  (01.02.18 17:42:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.