İst üni erasmus almanca sınavı

Bi arkadaşım erasmus staji yapmak istiyor. Almanca bilgisi sıfır. 10 martta sınavı var. Sınav hakkında muhtelif iddialar var. Konuşma var diye okumuş biyerde ama ben o kadar zorlamazlar diye düşündüm. Özetle bu sınavın seviyesi ne olur ki?

Ve esas soru arkadaşım bu kisa sürede sinavdan 55 alacak kadar almanca öğrenebilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyoruz

Erasmus dil sınavları genelde tırt oluyor. Staj başvurusuna da (bizim zamanımızda) yoğun başvuru olmadığı için, biraz Almanca görmüşlüğü varsa halledebileceğini tahmin ve Ümit ediyorum. Yine de sınava kadar görmüş eski notlara kitaplara falan bakması iyi olur.

  • lazor  (01.02.18 02:00:55)
bizim okul çok sikko olmasına rağmen (özel okul çnk) konuşma sınavı da yapıyordu. almanca ve rusça için yine kendi dillerinden açıyordu sınavları ama her dil için konuşma sınavı yapabiliyorlar mıydı emin değilim. hani "ingilizce yeaa nolcak iki soru sorarım ben anlarım" diyordur hocalar ama almanca ve rusça için sanmıyorum.

  • dedi ayca  (01.02.18 09:55:26)