[]

Şöyle bir şey yapmak için ne kadar müzik bilgisi gerekir?

Olay bu:

www.youtube.com

ana müzikteki seslerin vücuttaki karşılıklarını nasıl bilebiliriz, böyle bir şey yapmak için çok bir araç gerek gerekli mi, her şeyi geçtim tüm şarkılarda bunun gibi cover'lar nasıl yapılıyor?

 
Şarkıdaki çeşitli melodileri ağzınla yapıyorsun, ve elle parmakla şık şık. acapella işte. Mikrofondan başka bir şeye gerek yok, bir de bilgisayarda düzenlediği program. Türkçe bir örnek: www.youtube.com

Müzik bilgisine de gerek yok güzel ses kulak lazım.
  • i was made for you  (01.02.18 00:11:25 ~ 00:13:50) 
armoni bilmen lazım. onun için temel müzik teorisini çözmen lazım.

dört sesli şan partisi yazacak kadar armoni yeterli. sonra biraz da jazz bilmek lazım.
  • alperz  (01.02.18 01:04:18) 
evet alperz +1
alaa wardi uzun zamandır takip ettiğim biri, başka coverlarına bakarsan şarkıları birebir yapmadığını görürsün. ne kadar kulağın iyi olsa da armoni bilmeden bunları yapamazsın. armoni bilmiyorsan da papağan gibi aynı şeyleri yapman gerekir.

  • nocturness  (02.02.18 02:09:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.