protein tozu fiyatları o kadar fazla mı?!

Daha önce; spora başladım ve direncim düşük olduğundan kas istiyorum o sebeple besinle yeterince protein alamadığımdan kadınlar için protein tozu zararlı mı diye sormuştum, sonra doktor kuzene de sordum kullansan iyi olur dedi. şimdi nette takribi fiyatlara bakayım dedim 200 küsur diyor?! fiyatlar böyle mi yoksa kaliteli ve makûl fiyatlı markalar da var mı? Tozlarla ilgili bilgim sıfır olduğu için önerdiğinizi direkt gidip alırım belki diye soruyorum.

protein tozları suplamentler hep oldum olası pahalaıdır, 200 bişey değil ohoo ne para gömenler var

  • Photographer  (31.01.18 22:47:24)
Fiyatlar ortalama aynı, çok değişmez. İşlenişine göre fiyat artabilir. Türkiye'de fiyatın yüksek olması hem yurtdışından geliyor oluşu hem de satıcıların açgözlü olmasından kaynaklanıyor. Türk markaları da var ama onlar da hammaddeyi dışarıdan alıyor, bir de ekstra açgözlü oldukları için yabancı markalarla aynı fiyata satılıyor. Tüm bu veriler ışığında Optimum Gold al kullan derim ben.

  • angelus  (31.01.18 23:07:41)
Marketing çünkü.

Şuan popüler o sebeple
  • powerpufgirl  (31.01.18 23:12:28)
Hiç bilmediğim için şaşırdım, anormal vücutlu erkekler gibi bişe istesem tamam da çok hafif benim istediğim. bu arada gördüğüm indirimli 200dü, gözümü kapayıp 4 yumurta beyazı mı yutsam ne etsem=p Tozlarda Kadın-erkek ayrımı var mı peki? Bazı konularda cahil olmak kötü bişey gerçekten.

  • mslny  (31.01.18 23:14:04)
Proteinin kadını erkeği yok.

  • angelus  (31.01.18 23:15:08)
bir suru sahte üründe var piyasada.
o yuzden fazla ucuza kacmamak lazım gibi. güvenilir bi yerden almak mantikli.

  • marla is in my head  (01.02.18 03:26:36)
iyisi pahalı, kilona spor geçmişine ve beslenme durumuna göre ihtiyacını belirlemelisin protein tozu veya fazla proteinin büyük kısmı vucutta bir işe yaramıyor.

  • orpheus  (01.02.18 04:37:43)
Aslında pahalı değil, hesap edilirse aldığın protein oranına göre ucuz bile.

Mesela Gold Standart Whey bir serviste 24 gram protein veriyor, servis birim fiyatı 3.15 TL.

Bu paraya 24 gram protein alabileceğin başka bir kaynak yok.

Üretildikleri ülkelere göre bizde pahalı, o ayrı bir ekonomi konusu.
  • John Bloor  (01.02.18 11:55:06)