¿asla geçmeyen boğaz ağrısı?

bu kış neredeyse bademciklerimin iltihaplı olduğu gün sayısı sağlıklı günlerden daha fazla. Yine iltihaplanmış.

Kendime dikkat ediyorum, son 6 ayda en az 6 kutu antibiyotik içtim (doktor yazdı). Her türlü boğaz spreyi gıda takviyesinden kullandım. En son 4 gün önce penadur vuruldum ama bana mısın demedi. Yazın bademciklerimi aldırayım diyorum,

yaza kadar yapabileceğim ne var?

kekik kaynat iç. acıtma ama kekiği. kekik direk indirir bademcik şişliğini.

  • caletti  (31.01.18 10:40:43)
bence yazı beklemeden acilen muayene olup bu durumu doktoruna söylemelisin.

kullandığın her ağrı kesici, kullandığın her antibiyotik zarar olarak geri dönüyor sana.

belki doktor durumu değerlendirip yazı beklemeyebilir, hem sen de yaza kadar çile çekmek zorunda kalmazsın.

6 kutu antibiyotik ne demek arkadaş, çok aşırı bir miktar
  • Photographer  (31.01.18 10:48:28 ~ 10:49:02)
boyunlukla takil hep.

  • jimicik  (31.01.18 11:08:25)
doktora ne bakıyorsun ya, doktor dediğin antibiyotik yazar. işi o. (bağzı doktorları tenzih ederim ^^) senin bir türk hastası olarak görevin o antibiyotiğe gerçekten ihtiyacın olup olmadığını araştırmak.

maalesef şahsi fikrim, 6 ayda 6 kutu antibiyotik içtiğin için iyileşemiyorsun. çünkü antibiyotik bağışıklığı düşürür. (sürpriiz!) bağışıklığını yükseltmeye bak. bol vitamin, her gün limon suyu, sarımsak, karabiberli limonlu "doğal" bal (bu favorim) vs. bir de boğaz kültürüne baktılar mı? kesin bakmadan ilaçları dayamışlardır. ona baktır. bir de antibiyotik şu an bağırsaklarındaki bütün bakterileri öldürdü. yararlı olanlar da zararlı olanlarla birlikte gitti. oysa onlara ihtiyacın vardı. onları yenilemek için bol bol probiyotikli gıdalar ye. turşu suyu, kefir, ev yoğurdu vs. aslında antibiyoik yazan HER doktorun hastasına bu tavsiyeyi vermesi gerekiyor.

alıntıdır:
<Louis Pasteur 1877'de ilk antibiyotik ilaç olan Penisilin'i keşfettiğinde "Bu ilaçla birçok hastalığın üstesinden geleceğiz. Ancak iyi huylu bakterilerin insan vücudu için hayati öneme sahip olduğunu unutmamamız gerekiyor" demiş>

geçmiş olsun. böyle antibiyotik alarak çok ama çok zararlı bir şey yapıyorsun. ileride geri dönüşü olmayan ve sebebinin antibiyotik olduğunu hiç aklından bile geçirmeyeceğin sağlık problemleri yaşayabilirsin.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (31.01.18 11:12:26)
@istanbul...+1

ben de bir kaç sene önce sürekli idar yolu ve boğaz iltihabı döngüsü yaşadığım yaklasik 5 aylik bir dönem geçirdim. bol antibiyotik...

en sonunda ateşim günlerce 39dan düşmedi. sabah ayrı akşam ayrı doktora gittim. aynı gun içinde hem sinüzit hem faranjit hem idrar yolu teşhisi koyup 3 ayrı recete bile yazdılar.. .her doktor da bir öncekini kesinlikle reddediyordu.

en sonunda enfeksiyon hast. polikliniğine gittim. meğer beta geçiriyormuşum. abartılar yatırdılar. 6 gün hastanede yattım. antibiyotik direnç testi yaptılar. pek çoğu antibiyotik içeren toplam 36 serumdan sonra toparlayabildim...

bence enfeksiyon hastalıklarına gidin. ve vücudu antibiyotikten temizlemeye bakın.
  • balik kraker  (31.01.18 11:27:21)
ben geçmişte kestane her sabah balı yemiştim 4-5 senedir öksürük nedir bilmem amaa bu aralar yine boğazım ağrıyor. bulsam yine yiyeceğim.

  • for day to break  (31.01.18 12:03:48)