[]

Ufak tefek cinayetyler?

Yayınlandığı her akşam sözlükte entryler coşuyor, bu akşam 430 mu ne girilmiş. Yıllardır Türk dizisi izlemiyorum. Yıllardan beri ilk kez İçerde'yi izledim, onu da başladığım için lanetler okuya okuya, youtube üzerinden 2x hızla zar zor bitirdim. Bu nedir yahu? Yerli, muhteşem bir yapıt var da ben mi kaçırıyorum? Bu arada diziyle ilgili en ufak bir bilgim yok, Tr'de yaşamadığım için türk kanalı izlemiyorum, ondan soruyorum. Çok iyiyse başlayalım yani. Bu geceki entry bolluğu şaşırttı.
 
Yerli, muhteşem bir yapıt var. siz kaçırıyorsunuz.


  • brakgn  (31.01.18 03:30:40) 
Yabancıdan uyarlama.
Orjinali: www.imdb.com

  • acetaminophen  (31.01.18 03:33:56 ~ 18:15:02) 
bol diyalog,entrika ve ihtiras soslu türk dizisi. Zaten alternatifinin de bu memlekette tutma imkanı olmadığından bütün diziler aynı minvalde dönüyor. Ekşi de zaten entelektüel bir oluşum olmaktan ziyade toplumun izdüşümü.


  • biravekahve  (31.01.18 04:12:43) 
yerli muhteşem bir yapıt diye bir şey mümkün değil. haftada 2-2.5 saatlik bölümler halinde yayınlanan bi dizi hiç bi koşulda muhteşem olamaz. boş.


  • ghilleinthemist  (31.01.18 04:54:02) 
İşsizlikten birbirine saran zengin kadınların salak hayatlarını anlatıyor. Diğer dizilerden farkı kadınların adamların biraz daha güzel etrafın biraz daha bir parlak olması. İçerik bomboş.


  • i ve been mistreated  (31.01.18 05:57:01) 
Yerli muhteşem bir yapıt diyemeyiz ama iyi oyuncuların toplandığı içinde de bol bol entrika olan bir dizi.
Hikaye olarak saçma salak bir mevzu ama gerçekten kendisini izleten başarılı oyuncular olunca başında oturup kalıyorsun.

Ben de izliyorum dün akşam kaçırdım gerçi ve yerli dizilerin şöyle bir kötülüğü var;
Televizyon başında izleniyor da internetten açıp o dizi süresini görünce dayanamayıp kapatıyorum.
Bunalıyorum.

Dün akşamki bölümün de mecbur özetini izleyeceğim haftaya.
  • mutekebbir  (31.01.18 08:42:49) 
ağalı, doğulu, silahlı dizilerden millet kustuğu için herkese hint kumaşı gibi geliyor. senaryoda ciddi hatalar oluyor ama oyunculukların birçoğu iyi olduğu için izliyoruz işte. tadında bırakırlarsa güzel de hatırlarız.

bir de sonunda bir cinayet işlenmesi gerek. millet teoriler üretiyor. ondan bu kadar entry giriliyordur.
  • ufukcel  (31.01.18 08:58:17) 
muhteşem bir yapıt değil.
ama diğer dizilerden değişik, olaylar hızlı ilerliyor. bol dramlı, şiveli, ağalı, silahlı tipler yok. bayağı şehir hayatındaki zengin kadınlar entrikalar filan.
biliyorsanız desperate housewives tarzı bir dizi. haliyle türkiye'de pek örneği olmayınca ilginç geldi.

düne gelince dünkü bölüme özel bir durum. gerçekten inanılmaz bütün olayların çözüldüğü bir yemek sahnesi vardı. diziyi takip edenler için zirve denebilecek bir sahne. ve yapanları tebrik etmek lazım her zaman hatırlanabilecek kalitede çıkarmışlar bu işi. o nedenle bu kadar entry girildi.
  • kaputt  (31.01.18 10:30:11 ~ 10:30:28) 
tek bir örnek vereceğim, az spoiler soslu.

--

ortada bir intihar var, normalde koca bir bölüm ayrılıp sonunda intihar sahnesi ve ertesi hafta iyileşme süreci kafa sikene kadar gösterilir.

Burada çok hızlı ve teknik geçişlerle 5 dk.'da müthiş bi şekilde anlatılıp geçildi.

--

İkinci Bahar'dan sonra izlediğim ilk Türk dizisi diyebilirim.
  • legalize marijuana  (31.01.18 11:07:37) 
türk kanalı izlemek için tr'de mi yaşamak gerekiyor ajdjdjfjff vay arkadaş. araya sıkıştırılmış resmen.

güzel dizi. çok güzel değil, kanser edebilir ama izlenir.
  • nice tnetennba  (31.01.18 11:42:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.