[]

Restoranında yemeksepeti kullananlara soru

selamlar.

bu arkadaşlara üye olacağım. öncelikle komisyon vs. tarzı şeylere atıfta bulunup yapma etme uyarılarına gerek yok bende farkındayım bir şeylerin.

neyse bu arkadaşlar sözleşmede menü görselini istemişler. ve sözleşme maddelerinde de restoranın paket servis fiyatlarının yemeksepeti'ne konacak fiyatlarla aynı olması gerektiğini söylemişler. yani yemeksepeti'ne farklı fiyat koyamazmışız. fakat benim bildiğim çoğu restoran yemeksepeti'ne fiyatları arttırır komisyondan dolayı. bu kuralı nasıl ihlal ediyorlar? o menü görseli olarak da farklı bir menü hazırlayıp restoran fiyatını mı koyuyorlar?

 
Maksimum %10 fark koyabiliyorsunuz diye biliyorum. Arada gelip restorana kontrol mü ne ediyorlarmış, sıkıntı olabilir farklı görsel kullanmak.
Zincir restoranlara yapamıyorlar ama küçük işletmelerin her yönden anasını ağlatıyorlar.

  • bir nick var benden iceri  (31.01.18 00:05:19) 
maksimum fark koyabiliyorsunuz gibi bir şey yok. aynı menüyü veriyoruz, istersen yemek sepetine sonra mail atıp zam yaptım diyorsun ama kendi menüne yapmıyorsun bir daha menü istemiyorlar. ha istese ne olacak menü matbana arkadaşına grafikçiye söylersin yeni menü yapar sana gönderirsin.

şikayet olur ise uyarıyorlar, ama çok bir yaptırımları yok,
  • oscar  (31.01.18 01:51:27) 
valla ben ilk defa ofise sipariş verdiğimiz yerde gördüm restoranla paket servisinin farklı fiyat olduğunu. restoran daha pahalıydı aksine, paket daha ucuz. tabak çanak servis için herhalde. onun dışında cogu yer aynı fiyatlardı.


  • blacksky  (31.01.18 10:38:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.