İstanbulda Kaynana Kayınpeder Gezdirmece

İstanbula ilk defa geldiler. bu akşam çıkarayım olursa yemek yedireyim. biraz yürüteyim sonra da bir yerde çay kahve içireyim istiyorum.
Ben de çok bilmediğimden fikir alayım dedim.

ilk aklıma gelen taksimden istiklal boyunca yürüterek galataya inmek orada galataya çıkarayım sonra da çevresinde çay içelim.

önerebileceğiniz istanbul deneyimi var mıdır?

Sofuluk varsa Eyup sultana gotur

  • steward  (30.01.18 14:14:54)
istiklalin eski olayi kalmadi ya. eminonu balik ekmek + vapur olur ya da pierre loti

  • eksimtrak  (30.01.18 14:17:14)
ortakoyde beltas'ta icsinler caylari. bahsettigin yol genc biri icin bile yorucu. yaslilar cok sevmeyebilir yurumeyi. yemek icin de kircicegi - ortakoy.

  • jimicik  (30.01.18 15:16:07)
tüm turistik olan, olmayan yerler arap kaynıyor biginize

  • kleider  (30.01.18 16:29:26)
İstiklal hele yaşlılar için iyi bir tercih değil. Ben de boğaz hattını öneririm. Beşiktaş - Ortaköy olur ya da Emirgan civarı olur.

  • SiyamkedisiZorro  (30.01.18 17:12:31)
eyüp sultan ve pierre loti tepesine teleferik ile çıkıp çay kahve içebilirsiniz haliç manzarası mükemmel oradan .
çamlıca tepesini de severler gözlemeleri güzel oluyor manzarası da
bebek - emirgan tarafı olabilir emirgan korusu içindeki pembe köşk ya da sarı köşk'de yemek yiyebilirsiniz .

kız kulesi ve ortaköy'ü yazmışlar
ben aile büyüklerimi hep bu güzergahlarda gezdirdim . az yürümeli çok oturmalı güzel manzaralı mekanlar seçiyorum .
  • devilone  (30.01.18 17:34:46)
taksime hele ki istiklale götürmeyin nolur. istiklal bok gibi ve sadece arap dolu. oturacak bir tane de mekan kalmadı.

boğaz hattı vapuruna binip istediğiniz durakta inebilirsiniz.

çengelköy olur kanlıca olur, avrupa yakasında tarabya olur emirgan olur.

ama lütfen taksime götürmeyin:(
  • suicides underground  (30.01.18 18:32:39)