Araba alamamak

bütçe zaten sınırlı. şartları zorlasam çıkabileceğim rakam 45 bin. ayağımızı yerden kessin ihtiyacımızı görsün diye yola çıktık. haliyle başladık yorumları okumaya. bir baktım ki bagajda hava yastığı arayacak duruma gelmişim. 35-45 bin bandında araç arayınca zaten mükemmel şeyler beklememek lazım ama ne bileyim her aracı illa ki bir şekilde gömmüşler. birinin yol tutuşu iyi değilmiş, biri çok yakarmış, diğeri rüzgar sesi yaparken öteki tenekeymiş falan filan. bir yandan boşver yorumları diyorum diğer yandan da bu konularda tecrübeli olmadığımdan mecburen araştırıyorum.

bu devirde araba alınır mı diyeceklere peşin cevap. araba heveslisi değilim işe de bisikletle gelip gidiyorum ama işin içine aile girince ve taksici katili olmamak için araba şart.

evet o malum soruyu ben de soracağım. aşağıdaki şartlara en yakın araç hangisidir. 1.2 clio alıp geçeyim mi?

manuel vites
çok yakmasın (lpg'ye sıcak bakmıyorum)
satmaya kalkınca elimizde kalmasın
parçası ucuz olsun
4-5 kişi binince ağlamasın
kronik sorunları olmasın
bi volvo olmasa da az buçuk sağlam olsun

Maksimum model yili
Minimum fiyat
Dizel
Maksimum donanim
Ortalama güvenlik
Maksimum ikinci el degeri
+________________

Peugeot 301 & Citroen C-Elysee

Minimum model yili
Maksimum guvenlik
Maksimum surus keyfi
Ortalama donanim
Benzin veya lpg
Maksimum yol tutus
Ortalama konfor
+_____________

2007-2010 ford focus (bulabilirseniz style paket)
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (30.01.18 10:31:47)
al geç.

olmadı pejo 301 al, fiat linea al, citröen c-elyesse al, skoda rapid al.

her arabanın kusurları var, hiçbir araba mükemmel değil. zaten bir araba mükemmel olsaydı, sadece o üretilir, diğerlerini kimse almazdı. yorum okumanın faydası yok. beğenmezsen satar değiştirirsin.
  • babilbaligi  (30.01.18 10:32:21 ~ 10:32:45)
Sozlukte su basliga bakin.

eksisozluk.com
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (30.01.18 10:40:27)
Ford fiesta güzel araba

  • mysql34  (30.01.18 10:55:21)
Olabildiğince modeli yüksek b sınıfı dizel bir araç alın. Bu sınıfta iç mekan kalitesi, yol tutuş, araç özellikleri bakımından aralarında atla deve fark yoktur. Hepside benzer kalitede araçlar. Düşük km ve düzgününü bulabilirseniz 2013-2014 toyota yaris tavsiye ederim. Bulamazsanız yine o sınıfta punto , clio, 208, fiesta bunların dizellerini tercih edebilirsiniz.
Model yılı düşük c sınıfı da bulunur elbet ama eski arabanın derdi bitmez hocam. Kaldı ki dizel istiyorsunuz, hayvan gibi km yapmamış 8-10 yaşında dizel araba bulmakta imkansız.
4-5 kişi binice ağlamasın demişsiniz ama 45bin liraya alınabilecek -büyük motorlu güçlü araçlar hariç- 5 kişi binince ağlamayan araç yoktur.
  • battal gemalmaz  (30.01.18 10:55:52)
Bire bir aynı beklentilerle Polo 1.2 manuel dizel bir araç aldım 3 ay önce. 44 bin tl. Kazasız. 2013 model.
Tavsiye ederim, ilk arabam ve ilk trafik tecrübem olduğunu da belirtmeliyim. Yani karşılaştırma imkanım yok başka arabalarla. Ama rahatsız olduğum bir noktası yok aracın. Zaten az yaktığı için işe de gidip gelmeye başladım. Sabahları servise yetişcem derdim kalmadığı gibi neredeyse 1 saat fazla uyuyorum. Toplu taşımayı da bıraktım. Gideceğim yere daha hızlı gidiyorum. Bir anda hayat kalitemi arttırdı. İyi ki almışım.

  • juninho77  (30.01.18 11:05:05)
Araba akacak olsam ve Volvo’ya param yetmese Mazda alırdım.

  • sen git ben geliyorum  (30.01.18 11:52:17)
benzinli focus astra kovalıcan. 301 c-elysee bulursan temiz.

  • mikahakkinen  (30.01.18 12:25:10)
sorunsuz bir araba istiyorsan kesinlikle focus 3 almalısın. 2011 dizellerini 47-48'e rahatlıkla bulursun. asla üzmez.

  • korben dallas  (30.01.18 14:46:24)
Mazda 3, honda jazz geldi aklıma. Hızlı satamazsın ama subaru impreza 1.5 olanı sınıfına göre iyidir.

  • solenkol  (30.01.18 17:44:54)
Macera arama. Linea al geç

  • Delay Fuze  (30.01.18 20:36:53)
Polo.

  • salahaddin  (31.01.18 02:39:58)
45.000 TL (maksimum) e 2. El olarak,

Hyundai i20 1.2 dcvvt 2013-2014 Sense

Modelini tavsiye ederim.

Genel olarak piyasada B segmenti olup geniş bagaj hacmi ve ultra donanıma sahip diyebilirim.

Yağmur, far, park sensörü
Cruise control
Navigasyon
Gündüz led
Elektrikli ayna
Otomatik kararan dikiz

En belirleyici özellikler.

Piyasa geniş

2015 te 32.000 TL ye aldığım 10.000km deki aracı, 2017 de 42.500 TL ye 40.000km de sattım. 2 yıl benzin, sigorta hepsi kar kaldı :)

Uygun viteste sürüldüğü sürece yığılma olmuyor. Servis ağı geniş, bakımlar ucuz
  • janavarorion  (02.03.18 22:01:57)