şarkı kaydı- nerede alalım, ne kadara yapılır?

kendi çapımızda 1-2 şarkımız var, birini kaydetmek istiyoruz. 1 vokal, 2 gitar şeklinde, basit bir şarkı.

derli toplu bir kayıt almak istesek

1) istanbul'da hangi kayıt stüdyolarını önerirsiniz? bizim gibi kendi çapında amatör şarkılar yapan ama bunları sağa sola koymak da isteyen kişiler için uygun, bizi böyle kabullenip dilimizden de anlayacak stüdyo önerisi olan var mı? :)

2) düzgün bir kayıt için ne kadar tutarı gözden çıkarmalıyız?

3) önden dandik bir kaydını gönderip stüdyoyla görüşmek faydalı olur mu?

nasıl oluyor bu işler yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

izmir'den bildiriyorum. istanbul piyasası hakkında hiçbir fikrim yok.

ben bu kayıt olaylarıyla 10 yıldır filan uğraşıyorum. milyon stüdyo denedik, olay ekipmandan öte düzenleyen abide bitiyor. şimdi yeterli ekipman ve düzenleme bilgimiz var, evde kaydediyoruz. izmir standardında daha kaliteli kayıt alabileceğimiz bir yer ya yoktur ya bir tanedir.

bu olayı amatör düzeyde yapıyorsanız size önerim düzgün bir mikrofon alıp düzgün ses kartlı bir bilgisayarda düzenlemeniz. dene yanıl öğrenilecek şeyler bu programlar, youtube'da binlerce eğitim videosu da var. hem stüdyoya vereceğiniz parayla mikrofon sahibi olursunuz, sonrasındaki çalışmalarınızı da kaydedersiniz.
  • brakgn  (30.01.18 03:59:23)